Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby marko vitas Sob 8 Jun 2024 - 13:54

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Popravljanje pesmi, izboljšanje

Go down 
+8
Matic Udrih
Robert Tudjina
Ida Semenič- adisa
tea oršanič
Milan Aničić
Miroslav Tičar
Svit Valovnik
Mateja Kožar
12 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 EmptyPet 6 Maj 2011 - 13:41

vidikov je najbrž več in držati se strogo standardnih oblik bi vsako ustvarjanje pahnil v stagnacijo ali celo nazadovanje..ustvarjanje je iskanj nekaj novega.
jezik je živ, potreben oplajanja , toda ne zlorabljanje...
vendar...če izpostavim moderno poezijo, za katero smatram, da misliš ne ravno v okvirjih stanc, jamb, trohejev,... pač pa pesniško čustveno izlitje...mnja,
verjetno nas je največ takih, ki svoje misli lepišemo, pa se včasih bolj slučajno berejo kot poezija, na silo nekaj, kar ima svoj standard, še ni nujno epska pesem.

meje so dokaj zabrisane..in dejansko..moderne pesmi brez repa in glave takorekoč so nastajale in so tudi dela vrhunskih pesnikov...tudi takšne brez ločil.

todi neologizmi, nove skovanke se rojevajo, ker se morajo ..Smile le včasih, včasih...je kaj narejeno bolj na silo, ...in ni ne tič ne miš in dejansko pomeni nekaj le pišočemu, brez sporočilnosti, bi temu rekli. pa daleč od tega , da bi obsojala, koga izpostavljala, saj tudi dejansko pišem prvenstveno sama sebi...

le vejice in rodilnik... pa včasih kak vrstni red...hehe

flower
Nazaj na vrh Go down
Nuška Golobič

Nuška Golobič


Female
Število prispevkov : 1514
Starost : 49
Kraj : Radeče
Datum registracije : 04/04/2008

Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 EmptyPet 6 Maj 2011 - 14:11

Pozdravljen Vasja med nami:) Se bolj oglašam zaradi tvoje pripombe glede težavnosti foruma in se strinjam s teboj. Zakupljeno imamo domeno in v načrtu je nova spletna stran skupaj z novim forumom, ki bo bolj naklonjen uporabniku.

Glede popravljanja tekstov, smo pa imeli celo rubriko namenjeni prav temu in lektorico Anjo Bohinec in zadnje čase ko spremljam objave, se mi zdi, da bi bilo več kot dobrodošlo, da to uvedemo nazaj, različni slogi so eno, pravopisne napake, ki kar zevajo včasih, pa drugo in če bomo želeli ohraniti neko kvaliteto se bomo zagotovo morali nečesa domisliti. Te lepo pozdravljam med nami, predvsem prva pesem, ki si jo objavil me je pritegnila, zanimiv način izražanja.

Pozdrav
Nuška
Nazaj na vrh Go down
http://www.malena.si
Vasja Belšak - Tihi Don

Vasja Belšak - Tihi Don


Male
Število prispevkov : 811
Starost : 78
Kraj : Križevci na Goričkem
Datum registracije : 05/05/2011

Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 EmptyPet 6 Maj 2011 - 15:33

Nuška Golobič je napisal/a:
Pozdravljen Vasja med nami:) Se bolj oglašam zaradi tvoje pripombe glede težavnosti foruma in se strinjam s teboj. Zakupljeno imamo domeno in v načrtu je nova spletna stran skupaj z novim forumom, ki bo bolj naklonjen uporabniku.

Glede popravljanja tekstov, smo pa imeli celo rubriko namenjeni prav temu in lektorico Anjo Bohinec in zadnje čase ko spremljam objave, se mi zdi, da bi bilo več kot dobrodošlo, da to uvedemo nazaj, različni slogi so eno, pravopisne napake, ki kar zevajo včasih, pa drugo in če bomo želeli ohraniti neko kvaliteto se bomo zagotovo morali nečesa domisliti. Te lepo pozdravljam med nami, predvsem prva pesem, ki si jo objavil me je pritegnila, zanimiv način izražanja.

Pozdrav
Nuška

He, he, Nuška ( To je tudi ime moje sestre!) reciva, da je moje izrazoslovje malce arhaično. Verjetno na to vpliva EMŠO! Stran je res precej zapletena, no, bom že nekako odkril vse njene labirinte! Navkljub častitljivi EMŠO številki, se še kar znajdem, če ne zaradi drugega, he, he, potem zaradi moje prislovične trme! Hvala za pohvalo moje prve pesmi, je ena od starejših ( cca. 30 let ) ki je po nekem čudežu ušla navalu mojega besa, v katerem so plameni polizali kakšnih 300 mojih pesmi. Veliko boljših od te! V teh dveh starih pesmih še se vidi upanje in pripravljenost za boj s kreatorji tega sveta - zelo kmalu tega ne boš več videla! Leta in žalostne izkušnje so opravili svoje ...

Hvala za odgovor in lep pozdrav! Vasja
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje - Page 2 Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Popravljanje pesmi, izboljšanje
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» moje pesmi
» Zapel sem pesmi

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Predstavitve članov Literarnega Vala :: Mnenja in predlogi o forumu, forumska pomoč...-
Pojdi na: