Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» BOG JE
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» Povabilo na kavo
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby marko vitas Ned 30 Apr 2023 - 18:43

» MOSAIC HEART
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51

» Мелодия любви, Наталия Жизневская, (Melodija ljubezni)
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 14 Maj 2022 - 18:23

» Не отпускай, Наталия Жизневская, (Ne izpusti)
Popravljanje pesmi, izboljšanje Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 9 Maj 2022 - 19:24


 

 Popravljanje pesmi, izboljšanje

Go down 
+8
Matic Udrih
Robert Tudjina
Ida Semenič- adisa
tea oršanič
Milan Aničić
Miroslav Tičar
Svit Valovnik
Mateja Kožar
12 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyNed 15 Avg 2010 - 20:41

Nemalokrat pri prebiranju pesmi naletim predvsem na napravilno rabo sklonov (bentiš pa tale rodilnik Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_twisted ).Ne glede na to, da se dejansko ne spuščamo v pesmi, kako bi bile napisane boljše,lepše, drugače,itd.. me vseeno moti nepravilna uporaba slovnice, kjer se vidi, da ni pomanjkljiva zaradi vsebine, pač pa zaradi nepoznavanje le te.Ker smo poeti zelo občutljivi na svoje stvaritve, me zanima, če je precej moteče, če opozorimo na take napake ,ki bodejo v oči ..in kako bi raje, da se popravljajo..javno? Preko zs..? Moje lahko javno Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_clown


Nazadnje urejal/a Mateja Kožar Pon 25 Apr 2011 - 11:34; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Svit Valovnik

Svit Valovnik


Male
Število prispevkov : 470
Starost : 76
Kraj : Vrata 144,5253 Čepovan
Datum registracije : 11/04/2008

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyNed 15 Avg 2010 - 20:48

Dobro vprašanje, ja slovnica je tudi moja šibka stran, menim, da bi bilo slovnično korigiranje javno dobrodošlo, saj se tako učiš, mar ne ?
Nazaj na vrh Go down
http://www.valovnica.info
Miroslav Tičar

Miroslav Tičar


Male
Število prispevkov : 703
Starost : 64
Kraj : Veliko Mraševo
Datum registracije : 07/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyNed 15 Avg 2010 - 20:48

Mateja Kožar je napisal/a:
Nemalokrat pri prebiranju pesmi naletim predvsem na napravilno rabo sklonov (bentiš ša tale rodilnik Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_twisted ).Ne glede na to, da se dejansko ne spuščamo v pesmi, kako bi bile napisane boljše,lepše, drugače,itd.. me vseeno moti nepravilna uporaba slovnice, kjer se vidi, da ni pomanjkljiva zaradi vsebine, pač pa zaradi nepoznavanje le te.Ker smo poeti zelo občutljivi na svoje stvaritve, me zanima, če je precej moteče, če opozorimo na take napake ,ki bodejo v oči ..in kako bi raje, da se popravljajo..javno? Preko zs..? Moje lahko javno Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_clown
Sam bi bil tudi vesel, če bo kdo pogledal moje napake in mi jih lahko kar javno napiše. Verjetno diamant pride do svoje veljave šele z brušenjem. Je pa različno. Nekateri so bolj nekateri manj občutljivi. Za začetek je najbolje da se predlogi dajo preko zasebnega sporočila. Toliko za sedaj. Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_cool
Nazaj na vrh Go down
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyNed 15 Avg 2010 - 20:53

ja, največji problem je res slovnica in ko jo znaš, veš kje ej napaka, potem vse lažje steče...vejice so druga zgodba, čeprav pašejo v popravilo, le tukaj je večkrat prisotna in močnejša pesniška svoboda združevanja in ločevanja besed...slovnica pa je..enostavno abeceda:)
Nazaj na vrh Go down
Milan Aničić

Milan Aničić


Male
Število prispevkov : 47
Starost : 59
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 04/06/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPon 16 Avg 2010 - 2:18

Mateja Kožar je napisal/a:
Nemalokrat pri prebiranju pesmi naletim predvsem na napravilno rabo sklonov (bentiš ša tale rodilnik Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_twisted ).Ne glede na to, da se dejansko ne spuščamo v pesmi, kako bi bile napisane boljše,lepše, drugače,itd.. me vseeno moti nepravilna uporaba slovnice, kjer se vidi, da ni pomanjkljiva zaradi vsebine, pač pa zaradi nepoznavanje le te.Ker smo poeti zelo občutljivi na svoje stvaritve, me zanima, če je precej moteče, če opozorimo na take napake ,ki bodejo v oči ..in kako bi raje, da se popravljajo..javno? Preko zs..? Moje lahko javno Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_clown
O, ne le, da se strinjam, tudi prosim, vsaj za moje tekste. In nič ni treba zs, lahko, kar javno.
Nazaj na vrh Go down
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPon 16 Avg 2010 - 8:00

sej ne bom js tega popravlala, da ne bo narobe razumljeno Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_cool ..Tudi zase prosim, če se karkoli najde, da me kar popravite (bomo potem zbrisali take poste) Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_flower
Nazaj na vrh Go down
tea oršanič




Female
Število prispevkov : 459
Starost : 62
Kraj : Brežice
Datum registracije : 10/05/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPon 16 Avg 2010 - 16:53

ja, ja.. popravite me, lepo prosim.
ni potrebno preko zs-ja - glede na to, koliko napak delam, bo potem prehitro poln..
Popravljanje pesmi, izboljšanje Fresse
Nazaj na vrh Go down
Ida Semenič- adisa

Ida Semenič- adisa


Female
Število prispevkov : 233
Starost : 72
Kraj : Podnanos
Datum registracije : 09/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPon 16 Avg 2010 - 19:32

Mateja Kožar je napisal/a:
Nemalokrat pri prebiranju pesmi naletim predvsem na napravilno rabo sklonov (bentiš ša tale rodilnik Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_twisted ).Ne glede na to, da se dejansko ne spuščamo v pesmi, kako bi bile napisane boljše,lepše, drugače,itd.. me vseeno moti nepravilna uporaba slovnice, kjer se vidi, da ni pomanjkljiva zaradi vsebine, pač pa zaradi nepoznavanje le te.Ker smo poeti zelo občutljivi na svoje stvaritve, me zanima, če je precej moteče, če opozorimo na take napake ,ki bodejo v oči ..in kako bi raje, da se popravljajo..javno? Preko zs..? Moje lahko javno Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_clown

Seveda lahko, zaželjeno, lahko pa je tudi kak kozmetičen popravek, ne bom nič jezna Smile , lep večer Ida
Nazaj na vrh Go down
Milan Aničić

Milan Aničić


Male
Število prispevkov : 47
Starost : 59
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 04/06/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPon 16 Avg 2010 - 20:17

Mateja Kožar je napisal/a:
sej ne bom js tega popravlala, da ne bo narobe razumljeno Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_cool ..Tudi zase prosim, če se karkoli najde, da me kar popravite (bomo potem zbrisali take poste) Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_flower

brez skrbi, Mateja, prav smo te razumeli... Laughing
Nazaj na vrh Go down
Miroslav Tičar

Miroslav Tičar


Male
Število prispevkov : 703
Starost : 64
Kraj : Veliko Mraševo
Datum registracije : 07/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPon 16 Avg 2010 - 20:20

Milan Aničić je napisal/a:
Mateja Kožar je napisal/a:
sej ne bom js tega popravlala, da ne bo narobe razumljeno Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_cool ..Tudi zase prosim, če se karkoli najde, da me kar popravite (bomo potem zbrisali take poste) Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_flower

brez skrbi, Mateja, prav smo te razumeli... Laughing
Ampak bomo pa veseli tvoje podpore, ker opažam, da imaš znanje in posluh za te stvari. Smile
Nazaj na vrh Go down
Svit Valovnik

Svit Valovnik


Male
Število prispevkov : 470
Starost : 76
Kraj : Vrata 144,5253 Čepovan
Datum registracije : 11/04/2008

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyTor 17 Avg 2010 - 13:58

Teh stvari naj se loteva-jo tisti, ki so strokovno in jezikoslovno izvedeni, če kdo je prav, če ga ni, bolje da pustite pri miru, ali pa se koga takšnega povabi na Portal...
Nazaj na vrh Go down
http://www.valovnica.info
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyTor 17 Avg 2010 - 14:28

Včasih gre za osnovnošoleske napake, včasih za kaj spregledanega, tako da nič hudega, če vsak opozarja na njih..koneckoncev se tudi tako človek marsikaj naučiš ali prikličeš v spomin flower
če pa dobimo kakšnega lektorja, ki bi se mu dalo vse pregledat, pa toloko bolje cheers
Nazaj na vrh Go down
Milan Aničić

Milan Aničić


Male
Število prispevkov : 47
Starost : 59
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 04/06/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyTor 17 Avg 2010 - 23:27

Pa tudi ni nujno potrebno, da avtor upošteva pripombe, če se je napak zavedal in za njih ima svoje razloge naj jih obdrži...
Nazaj na vrh Go down
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptySre 18 Avg 2010 - 8:59

Milan Aničić je napisal/a:
Pa tudi ni nujno potrebno, da avtor upošteva pripombe, če se je napak zavedal in za njih ima svoje razloge naj jih obdrži...
absolutno! pri tem bomo tudi pralci lažje razumeli napisano flower
Nazaj na vrh Go down
Robert Tudjina

Robert Tudjina


Male
Število prispevkov : 155
Starost : 57
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 22/07/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPet 20 Avg 2010 - 21:27

seveda bom tudi jaz vesel opozorila... morda se bom celo strinjal s popravkom.. žal pa sem nenormalni posebnež, ki piše iz sebe, im mu morda kdaj popravek ne bo povšeči..., ker s tem moje pisanje ni več iz mene..Smile
Nazaj na vrh Go down
http://www.turoby.eu
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPet 20 Avg 2010 - 21:57

ja..v tvojo vrečo vejic se nima smisla spuščat geek ..to že vem lol!
Nazaj na vrh Go down
Robert Tudjina

Robert Tudjina


Male
Število prispevkov : 155
Starost : 57
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 22/07/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPet 20 Avg 2010 - 22:20

vejice so tam, ker tam MORAJO bit.. ker sem si jaz tako zamislil..Smile
Nazaj na vrh Go down
http://www.turoby.eu
Matic Udrih

Matic Udrih


Male
Število prispevkov : 331
Starost : 35
Kraj : Šempeter v Savinjski dolini
Datum registracije : 20/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPet 20 Avg 2010 - 23:34

Če vejica izgleda sexy ob besedi, potem jo absolutno moraš pustit Smile

Dobrodošel tu gor še z moje strani Smile
Nazaj na vrh Go down
tea oršanič




Female
Število prispevkov : 459
Starost : 62
Kraj : Brežice
Datum registracije : 10/05/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptySob 21 Avg 2010 - 21:33

aha.. sprejemate popravke po željah.
ok, moje velike začetnice so antačbl.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Matic Udrih

Matic Udrih


Male
Število prispevkov : 331
Starost : 35
Kraj : Šempeter v Savinjski dolini
Datum registracije : 20/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyNed 22 Avg 2010 - 1:32

tea oršanič je napisal/a:
aha.. sprejemate popravke po željah.
ok, moje velike začetnice so antačbl.
Very Happy Very Happy Very Happy

Jaz si pa prispevke nabiram, da Nuško prehitim =)
Nazaj na vrh Go down
Alja Žehelj - alazeh

Alja Žehelj - alazeh


Female
Število prispevkov : 29
Starost : 54
Kraj : Laško
Datum registracije : 03/03/2011

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyNed 6 Mar 2011 - 10:44

Mateja Kožar je napisal/a:
Nemalokrat pri prebiranju pesmi naletim predvsem na napravilno rabo sklonov (bentiš ša tale rodilnik Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_twisted ).Ne glede na to, da se dejansko ne spuščamo v pesmi, kako bi bile napisane boljše,lepše, drugače,itd.. me vseeno moti nepravilna uporaba slovnice, kjer se vidi, da ni pomanjkljiva zaradi vsebine, pač pa zaradi nepoznavanje le te.Ker smo poeti zelo občutljivi na svoje stvaritve, me zanima, če je precej moteče, če opozorimo na take napake ,ki bodejo v oči ..in kako bi raje, da se popravljajo..javno? Preko zs..? Moje lahko javno Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_clown
Tudi jaz sem za ''popravljanje'' tovrstnih napak.

Javno popravljanje je verjetno dosti bolj ''produktivno''. Ker se zraven VSI učimo. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Anjuša Dolenc

Anjuša Dolenc


Female
Število prispevkov : 113
Starost : 54
Kraj : Vrhnika
Datum registracije : 25/10/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPet 25 Mar 2011 - 22:27

Miroslav Tičar je napisal/a:
Mateja Kožar je napisal/a:
Nemalokrat pri prebiranju pesmi naletim predvsem na napravilno rabo sklonov (bentiš ša tale rodilnik Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_twisted ).Ne glede na to, da se dejansko ne spuščamo v pesmi, kako bi bile napisane boljše,lepše, drugače,itd.. me vseeno moti nepravilna uporaba slovnice, kjer se vidi, da ni pomanjkljiva zaradi vsebine, pač pa zaradi nepoznavanje le te.Ker smo poeti zelo občutljivi na svoje stvaritve, me zanima, če je precej moteče, če opozorimo na take napake ,ki bodejo v oči ..in kako bi raje, da se popravljajo..javno? Preko zs..? Moje lahko javno Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_clown
Sam bi bil tudi vesel, če bo kdo pogledal moje napake in mi jih lahko kar javno napiše. Verjetno diamant pride do svoje veljave šele z brušenjem. Je pa različno. Nekateri so bolj nekateri manj občutljivi. Za začetek je najbolje da se predlogi dajo preko zasebnega sporočila. Toliko za sedaj. Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_cool


Se kar pridružujem Mirovemu mnenju....prav gotovo me slovnica matra, če tako rečem, in bom vsekakor vesela popravila... flower
Nazaj na vrh Go down
Vasja Belšak - Tihi Don

Vasja Belšak - Tihi Don


Male
Število prispevkov : 811
Starost : 77
Kraj : Križevci na Goričkem
Datum registracije : 05/05/2011

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyČet 5 Maj 2011 - 22:14

Mateja Kožar je napisal/a:
Nemalokrat pri prebiranju pesmi naletim predvsem na napravilno rabo sklonov (bentiš pa tale rodilnik Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_twisted ).Ne glede na to, da se dejansko ne spuščamo v pesmi, kako bi bile napisane boljše,lepše, drugače,itd.. me vseeno moti nepravilna uporaba slovnice, kjer se vidi, da ni pomanjkljiva zaradi vsebine, pač pa zaradi nepoznavanje le te.Ker smo poeti zelo občutljivi na svoje stvaritve, me zanima, če je precej moteče, če opozorimo na take napake ,ki bodejo v oči ..in kako bi raje, da se popravljajo..javno? Preko zs..? Moje lahko javno Popravljanje pesmi, izboljšanje Icon_clown

Sam nimam kakšnih večjih problemov s slovnico, uporabljam pa izraze, ki jih včasih Wordov slovar podčrtava z rdečo žago, čeprav mi vedno ni jasno čemu, ker so te besede večinoma splošno veljavne in tudi splošno uporabljane! Včasih so nekatere res malo arhaične in iz mode, no, jezikovno bogastvo Slovencev je že tako precej obubožano v primerjavi z ostalimi narodi, zato se ne strinjam s tem, da take besede nekdo meče iz uporabe in jih neredko nekritično zamenjuje s tujkami!! Seveda se pa tudi meni ( Čeprav sem nepoboljšljiv perfekcionist! ) dogodi, da kaj spregledam, zato bi lektoriranje slovničnih napak in tudi estetski predlogi prišli še kako prav! Zato se strinjam, da se lektoriranje uvede in pristanem, da je javno, pod pogojem, da se pojasni, kje je napaka in zakaj je do nje prišlo ter tudi pojasnilo, zakaj je predlagani popravek boljši! Tako bomo vsi imeli nekaj od tega - znanja o našem prelepem jeziku namreč ni nikoli dovolj!!

Se zahvaljujem tebi Mateja, da si pozorna na pravilno uporabo našega jezika!! Malo mladih ljudi je takih v današnjem času! Pohvale vredno!
Nazaj na vrh Go down
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPet 6 Maj 2011 - 8:19

..pa ne več tako mladih, le v najboljših letih flower Laughing

vem, da ima veliko ljudi težav, eni več, drugi manj,z mano vred seveda, pri nekaterih pa prav bodejo v oči in zakrivajo sicer krasno vsebino.nekaj je stilsko tako napisano, včasih pa me napake privedejo do tega, da spregledam vsebino in berem od napake do napake...kot bi nekdo sveže natrgane roče ne dal v vazo....

Bojim pa se, da bo prihajalo do zamer, nekaterim sem pisla na zs, pa ni bilo odziva...pa takšna škoda krasnih nabranih rožic poezije...
Nazaj na vrh Go down
Vasja Belšak - Tihi Don

Vasja Belšak - Tihi Don


Male
Število prispevkov : 811
Starost : 77
Kraj : Križevci na Goričkem
Datum registracije : 05/05/2011

Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje EmptyPet 6 Maj 2011 - 13:20

Mateja Kožar je napisal/a:
..pa ne več tako mladih, le v najboljših letih flower Laughing

vem, da ima veliko ljudi težav, eni več, drugi manj,z mano vred seveda, pri nekaterih pa prav bodejo v oči in zakrivajo sicer krasno vsebino.nekaj je stilsko tako napisano, včasih pa me napake privedejo do tega, da spregledam vsebino in berem od napake do napake...kot bi nekdo sveže natrgane roče ne dal v vazo....

Bojim pa se, da bo prihajalo do zamer, nekaterim sem pisla na zs, pa ni bilo odziva...pa takšna škoda krasnih nabranih rožic poezije...

Tega se bojim tudi jaz! Nekateri ljudje preprosto ne razumejo, da za pisanje obstajajo pravila, ki jih je nujno spoštovati, da je napisano sploh razumljivo! Vejice so tu še najmanjši problem, čeprav včasih ena sama povsem spremeni celotnen smisel napisanega! No, to je stvar razprave! Čeprav, meni moderna poezija ne leži preveč, saj se, žal, izgublja sporočilo pesmi na račun opisovanja nekega čustva, ki ga razume samo tisti, ki ga je doživel, vseeno togo stojim na stališču, da je pravopis nujno potreben, če hočemo obdržati lepoto slovenskega knjižnega jezika! Torej je pravopis potreben, če hočeš nekomu nekaj sporočati na razumljiv način! Če pa nikomur nič ne sporočaš, se postavi vprašanje, čemu potem sploh pišeš?! Zamerljivci pa ravno tega ne razumejo, torej se umestno vprašanje, če je sploh smiselno brati nekaj, kar je nekdo napisal samo sebi in svojemu egu! Tebi pa vsekakor hvala za odgovor in izrečene misli, na katere sem nujno moral napisati nekaj več, če hočem ostati pošten! Verjetno si tudi opazila, da sem se na ta forum vključil šele včeraj in se še hudo lovim, saj je precej zapleteno sestavljen v primerjavi s klepetalnicami tipa Facebook in Netlog! Upam, da lahko od tebe pričakujem odgovore tudi na nekatera druga vprašanja povsem tehničnega značaja, ker marsičesa ne razumem! Malo me muči nepoznavanje angleškega jezika ( Obstajamo namreč tudi taki, ki so nas "zamorili" z nemščino! ) tu pa je preveč neprevedenih napisov in navodil, kar je zame hud problem! He, he, malo mi nagaja EMŠO in nepoznavanje tehničnih prijemov na računalniku, ki jih mladi obvladate z levo roko! Se priporočam za pomoč, če seveda smem!

Lep pozdrav Vasja
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Popravljanje pesmi, izboljšanje   Popravljanje pesmi, izboljšanje Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Popravljanje pesmi, izboljšanje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Objavljanje pesmi
» moje pesmi

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Predstavitve članov Literarnega Vala :: Mnenja in predlogi o forumu, forumska pomoč...-
Pojdi na: