Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Nuša Ilovar - Strah pred samoto Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Nuša Ilovar - Strah pred samoto

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Knjižni molj

Knjižni molj


Male
Število prispevkov : 159
Starost : 64
Kraj : administracija
Datum registracije : 08/04/2010

Nuša Ilovar - Strah pred samoto Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Nuša Ilovar - Strah pred samoto   Nuša Ilovar - Strah pred samoto EmptyPet 9 Apr 2010 - 9:28

Nuša Ilovar - Strah pred samoto Nusa4

Roman je izšel leta 1999, je že razprodan in ga je možno dobiti v vseh večjih slovenskih knjižnicah.




Zgodba z romantično vsebino, pa tudi z veliko osebno življenjskih izkušenj.

Že naslov romana opozarja na avtobiografske poteze – večni osebnostni boj, strah pred zapuščenostjo in dolgočasjem. Tanja, glavna junakinja, je živela v harmoničnem družinskem okolju. Nenadoma ji prometna nesreča zagreni življenje. Izgubi oba starša, ostane sama, zapuščena. Vendar se tako kot avtorica zaveda, da je v življenju potrebno vztrajati, se boriti…
Nazaj na vrh Go down
http://www.literarnival.si
Nuša Ilovar

Nuša Ilovar


Female
Število prispevkov : 196
Starost : 54
Kraj : Žalec
Datum registracije : 20/05/2008

Nuša Ilovar - Strah pred samoto Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nuša Ilovar - Strah pred samoto   Nuša Ilovar - Strah pred samoto EmptyTor 20 Apr 2010 - 12:17

Odlomek iz romana:


Prvi dan je potekal povsem mirno. Popoldne je Tanja šla k stricu Davidu v svojo hišo. Drugi dan pa je bila Tanja ravno pri koncu s kosilom in pri mizi so bili še nekateri gostje gospe Šarko, ko je pozvonilo pri vhodnih vratih. Odprla jih je Marija in vstopil je Tanjin stric. Ko ga je Tanja zagledala, je takoj vstala od mize, se opravičila prisotnim pri kosilu in hitro stopila do njega. Objel jo je in s solznimi očmi tiho dejal:
"Oprosti, ker sem prišel sem. Veš, kar naenkrat sem občutil neznansko samoto."
"Je že dobro stric," je tolažeče rekla Tanja in ga pobožala po hrbtu.
"Kdo pa je ta pijani moški? Kaj dela tu v naši hiši?" je komaj slišno, skozi zobe vprašala Martina Šarko svojega sina in le-ta ji je odgovoril:
"Saj sploh ni pijan, mama. To je Tanjin stric, ki trenutno preživlja težke čase."
"A zdaj bo pa še ta hodi sem. Kaj mene to briga, kakšne čase preživlja on, naj gre ven, ker imam pomembne goste! Pa tudi tista Erma in tisti njen tip naj več ne prihajata sem, ker ne sodita med nas, drugače bodo enkrat vsi leteli ven!" mu je zabrusila mati.
"In jaz z njimi! Saj tudi jaz ne spadam med vas, draga moja mati! Erma in Robi sta namreč tudi moja prijatelja in tebe tako nikoli ni brigalo za nikogar, razen za denar!" je glasno siknil Zoran, da so ga vsi pogledali. Odšel je od mize, ne da bi se prej opravičil ali poslovil in stopil do Tanje ter njenega strica in jima zašepetal:
"Gremo raje ven iz te hiše."
Pograbil je svojo in Tanjino jakno, ki sta viseli na obešalniku v predsobi, da sta se oblekla.
"Kam pa greš Zoran?!" je zakričala njegova mati Martina.
"Ven iz te preklete hiše! "je jezno odgovoril Zoran.
"Ti ne smeš nikamor! Ostani tukaj, ker imamo poslovne goste!" je besno ukazala Martina.
"Ljuba mati, to so tvoji gosti. Jaz z njimi nimam čisto nič in srčno upam, da nikoli ne bom imel," je dejal Zoran in že odprl vhodna vrata.
"Kako da ne?! Seveda boš imel opravka z njimi, ker boš po končanem šolanju odvetnik našega podjetja," je odločno dejala njegova mati Martina.
"Kaj?! Za to pa se lahko kar pod nosom obrišete, če mislite, da bom jaz kdaj odvetnik tega podjetja, ker se to ne more zgoditi niti pod razno," se je zasmejal Zoran in obenem videl, da gre tudi njegovemu očetu na smeh.
Narahlo je porinil Tanjo in njenega strica skozi vrata, stopil za njima ven in zaprl vrata, čeprav je slišal, kako njegova mati kriči za njim, vendar se za njene klice ni zmenil. Zažvižgal je taksiju, ki je ravno tisti trenutek pripeljal mimo. Preden je Martina prišla iz hiše, so sedli v avto in se odpeljali tako, da ni mogla storiti ničesar več, čeprav je mahala in krilila z rokami.
"Vsega sem kriv jaz. Ne bi smel priti sem," je zastokal Tanjin stric.
"Nič niste vi krivi gospod. Kriva je samo moja mama, ker je takšna kakršna pač je. Na žalost jo moramo takšno tudi sprejeti, ker se ona sama ne bo nikoli spremenila," ga je pomiril Zoran.
"Kaj pa je bilo tisto v zvezi z Ermo in Robijem?" ga je vprašala Tanja.
"Eh, nič takšnega, kar pozabi," je z nasmehom na kratko odgovoril Zoran in jo pobožal po licu.
Ni ji hotel ponavljati materinih besed, da je ne bi prizadele. Da ga ne bi več spraševala, je vprašal njenega strica:
"Gospod ste že kosili?"
"Ne, nisem še kosil Zoran in nikar me ne kliči gospod. Saj bova vendar kmalu v sorodstvu in zato mi prosim reči kar stric David,"je dejal David Mančič in se kislo nasmehnil.
"No dobro, stric David, tudi v imenu tega vas sedaj vabim na kosilo," je smeje se dejal Zoran.
Nazaj na vrh Go down
http://www.nusailovar.com/
 
Nuša Ilovar - Strah pred samoto
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Predstavite izdanih del naših članov-
Pojdi na: