Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila

KazaloKazalo  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» PADLI ANGELI
by marko vitas Pet 19 Okt 2018 - 18:47

» PISMO VERONIKI DESENIŠKI
by marko vitas Pet 19 Okt 2018 - 18:43

» Piši pesmi ptic
by Vasja Belšak - Tihi Don Čet 27 Sep 2018 - 20:49

» Moje steze ti ime poznajo
by Vasja Belšak - Tihi Don Čet 27 Sep 2018 - 19:26

» Sonce v očeh
by Vasja Belšak - Tihi Don Sre 26 Sep 2018 - 18:47

» Večer glasbe in poezije z Nušo Ilovar
by Nuša Ilovar Sre 26 Sep 2018 - 11:31

» 162. literarni večer »Jaz ‘mam en stari znucan koš«
by Nuša Ilovar Pon 17 Sep 2018 - 14:00

» Prgišče niča v dlaneh
by Vasja Belšak - Tihi Don Tor 11 Sep 2018 - 14:45

» zelo negotova sem
by Breda Krošelj Ned 2 Sep 2018 - 8:23

» NIMFINO OBHAJILO
by marko vitas Pet 10 Avg 2018 - 15:26

» DIAZEPAM 2
by Saša Atanasov Tor 7 Avg 2018 - 10:05

» Povabilo na kavo
by marko vitas Pon 6 Avg 2018 - 19:25

» Breda Krošelj - Poezija stolpcev
by Breda Krošelj Sob 4 Avg 2018 - 1:37

» ŽIVLJENJE (LIFE)
by Saša Atanasov Čet 5 Jul 2018 - 12:36

» VČASIH SE TI
by Breda Krošelj Tor 19 Jun 2018 - 21:15

» (Ne) premočrtno
by Breda Krošelj Tor 22 Maj 2018 - 5:07

» EVA 2
by Saša Atanasov Tor 8 Maj 2018 - 7:55

» EVA
by Saša Atanasov Sob 5 Maj 2018 - 21:07

» SV.PETER
by Saša Atanasov Sre 2 Maj 2018 - 19:19

» STOPNICE K SONCU
by Breda Krošelj Sob 21 Apr 2018 - 7:58

» JEKLENI TEKAČ
by Saša Atanasov Sob 31 Mar 2018 - 9:22

» pod kozarcem
by Breda Krošelj Tor 27 Mar 2018 - 20:40

» T R I L O G I J A
by Breda Krošelj Sob 10 Mar 2018 - 12:13

» Poslednji cvet
by Vasja Belšak - Tihi Don Sob 3 Mar 2018 - 15:43

» KAJ JE LEPÓ
by Breda Krošelj Sob 3 Mar 2018 - 11:42

» Na knjige bomo pozabili
by Breda Krošelj Pet 23 Feb 2018 - 8:14

Share | 

Povabilo na kavo

Go down 
AvtorSporočilo
marko vitas

Male
Število prispevkov : 86
Starost : 52
Kraj : Laze pri Borovnici
Datum registracije : 24/01/2012

ObjavljaNaslov sporočila: Povabilo na kavo   Pon 25 Jun 2018 - 6:01

Predzgodba: https://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=7&t=40806

POVABILO NA KAVO

od: nina.zupanc@vozelj.net
za: natasa@teleport.com
datum. 17. junij, 2018, 20.08
zadeva: Povabilo na kavo

Živijo, Nataša,
imaš kaj ta teden časa, da bi malo pokofetkali?
Lp., Nina

od: natasa@teleport.com
za: nina.zupanc@vozelj.net
datum. 17. junij, 2018, 21.31
zadeva: Re: Povabilo na kavo

Nina,
Ma, imam čas, bolj je problem depra. Depra, zaradi katere sem z nevidno verigo priklenjena na dom. Peter večino časa preživi v službi, tisto malo preostalega časa pa nameni svoji ženi in otrokom. Navidez imam zato ogromno časa in temu pripadajoče svobode. Toda ni tako. Več ko imam svobode, bolj se počutim utesnjeno in zategadelj brezvoljno.

Jasno, da se premnogokrat ujamem med sanjarjenjem o odrešeniku, ki bi me odrešil iz zlate kletke. Pa, da ne boš mislila, da sanjarim o kraljeviču na belem konju. Ne, v moje sanje se prikrade podoba brezobzirnega zlikovca, amoralnega, a šarmantnega mafijozota, ki bi me ugrabil kot Povodni mož Prešernovo Urško ali kot Gotski kralj Gallo Placidio rimljansko princeso in me odvlekel nekam med sicilske hribe. Za seboj bi pustila vso navlako iz mojega dosedanjega življenja, kramo s semnja ničevosti. Tam bi se z vsem srcem podrejala s strastjo poslednje candre in hkrati z vdanostjo srednjeveške svetnice. Saj veš, da po Sacher-Masochu najvišji ljubezenski užitek najde svojo pot samo v popolnem podrejanju. Ne vem sicer natančno, iz kakšnih vzgibov bi storila takšno norost. Morda so se me polastile Shakespearove čarovnice iz Macbetha in me obsedle ali pač samo iz kljubovanja, kot vznak upora proti nadzoru in zatiranju ženske seksualnosti.  

Sploh pa ne vem, koliko so moje sanje, ki bi jih brez pomišljanja udejanjila, stvar svobodne volje ali izbire. Kakorkoli, zagotovo pa takšne fantazije niso razumne. Ne, niso, saj predobro razumeš, da jaz moram biti zapeljana. Nedvoumno, tudi najčistejša ljubezen ne more biti stvar razumne presoje. Ljubezen zategadelj ne more biti klena ali krepostna niti je lahko načelna. Ljubezen vse razume in odpušča, kot vse razume in odpušča tudi vsemogočni Bog na višavah.

A enkrat se moraš zbuditi iz sanj, čeprav bi najraje v njih ostala za vekomaj. Mojega odrešenika zagotovo ne bo. Zaman ga čakam. So sanje lahko resničnejše od budnosti, je vprašanje, s katerim se zdaj poigravam ...

Adijo, pokliči me jutri, pa se dogovoriva za kavo,

Nataša
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil https://plus.google.com/u/0/+MarkoVitasorigins/posts
marko vitas

Male
Število prispevkov : 86
Starost : 52
Kraj : Laze pri Borovnici
Datum registracije : 24/01/2012

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Povabilo na kavo   Pon 6 Avg 2018 - 19:25

od: nina.zupanc@vozelj.net
za: natasa@teleport.com
datum. 24. junij, 2018, 22.22

Nataša pozdravljena,
Mislim, da boš morala biti bolj odločna. Preveč prebiraš Sacher-Masocha. Kakšno podrejanje neki. To je na meji bolestnega. Odločno moraš postaviti Petra pred "ali ali." Morda bi bilo še najboljše zate, če bi ga na čisto odpikala. Tipček zagotovo ne more biti kaj prida. Jaz se že ne bi šla česa podobnega.
Bodi mi dobro,
Nina

od: natasa@teleport.com
za: nina.zupanc@vozelj.net
datum. 25. junij, 2018, 8.38

Nina živijo,
Ma ne vem, če me razumeš. Sacher-Masoch mi predstavlja odrešitev. Naše sodobno pojmovanje ljubezni je prežeto z nasiljem, zlaganostjo in licemerjem. Zato so mu, skladno z malomeščanskim, na darwinizmu utemeljenemu dojemanju recipročne ljubezni, nadeli avreolo iztirjenosti in povezali Sacher-Masocha s patološkim udejanjanjem podrejene erotične navezanosti - mazohizmom.

Le kako naj potemtakem zapustim Petra, ko pa je moja ljubezen tako iskrena. Moja erotika se zategadelj strastno podreja in zato tudi vse odpuščam. Tovrstna ljubezen me goboko v meni zadovoljuje. Poleg tega, vsakič kadar se zazrem v njegove oči, vedno začutim v njih divji žar ognja, veter sprememb Erosa in Tanatosa, kot ustvarjalni sili stvarstva, a hkrati v njegovih nežnostih vedno lahko najdem varnost in toplino ohranitve, s katero me oblije, pravi navdih življenja. Dih in izdih mi jemlje tudi njegov izostren, pretanjen občutek, ki tako natančno zna najti tenko mejo med obojim. Njegovemu okusu obvladovane, zadržane, silovite kozmične strasti ni primere na tem svetu. Nezavedno, a nedvoumno vzeto z nebeškega svoda. Le kako naj ga zapustim, medtem ko tako neumorno lijem bistre solze sreče. Le kako naj pozabim na najino majhno evharistijo in na zanosa poln najsvetejši oltarni zakrament.

Joj, skoraj sem bi ti pozabila povedati. S Petrom smo preživeli čudovit konec tedna na Dunaju. Vzel si je čas in me z otrokoma popeljal v dunajski živalski vrt, ki naj bi bil najstarejši na svetu. Bojda se je razvil iz cesarskega bestiarija. Nepozabno doživetje za otroka.

Seveda, jaz ne bi bila jaz, če ne bi hkrati pristavila svojega lončka. Peter nas je popeljal v Leopoldov muzej, kjer smo lahko občudovali dela Klimta, Schiele, Zorana Mušiča ter Warhola, Basquiata, Muncha, Picassa, Chagalla in drugih. Zelo dobra razstava. Nepopisno. Toliko za danes. Več se pogovoriva, ko ponoviva kofetkanje. Morava ga ponoviti.
Čav, Nataša.
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil https://plus.google.com/u/0/+MarkoVitasorigins/posts

Povabilo na kavo
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Povabilo članom Vala k sodelovanju