Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila

KazaloKazalo  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» ZDRAVILNA ZEL
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Pon 10 Jun 2019 - 21:13

» Breda Krošelj - Spomin na RGL
Mrtvost  Emptyby Breda Krošelj Čet 11 Apr 2019 - 10:22

» DIPOL
Mrtvost  Emptyby marko vitas Čet 11 Apr 2019 - 8:10

» CYBORG
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Pet 22 Mar 2019 - 23:19

» “PRI JOŽOVCU”
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Sre 20 Mar 2019 - 8:03

» Povabilo na kavo
Mrtvost  Emptyby marko vitas Tor 5 Mar 2019 - 21:20

» EDGAR ALLAN POE & POE(M)
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Pet 1 Feb 2019 - 22:16

» PORTRET
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Pet 25 Jan 2019 - 20:50

» Neko dopoldne
Mrtvost  Emptyby Breda Krošelj Ned 20 Jan 2019 - 8:27

» ALTARE
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Sob 12 Jan 2019 - 23:19

» CRYPTOWALLET.SI
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Sob 12 Jan 2019 - 16:55

» MRAČNI POET
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Čet 10 Jan 2019 - 12:13

» LOTUS (LOTOS)
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Tor 8 Jan 2019 - 17:11

» DAMOKLEJ
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Ned 6 Jan 2019 - 20:02

» PREKLETSTVA IN UROKI
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Tor 25 Dec 2018 - 21:12

» PLANET ZEMLJA 2
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Tor 25 Dec 2018 - 21:10

» POD ČLOVEKOM
Mrtvost  Emptyby Saša Atanasov Ned 23 Dec 2018 - 20:47

» Svet večne pravice
Mrtvost  Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Sre 28 Nov 2018 - 18:02

» Cigareta
Mrtvost  Emptyby Breda Krošelj Sob 24 Nov 2018 - 12:46

» Ljubezen
Mrtvost  Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Sob 17 Nov 2018 - 20:53

» Blodnjak obupa
Mrtvost  Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pon 12 Nov 2018 - 15:10

» Poljub v slovo
Mrtvost  Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 9 Nov 2018 - 12:21

» Nesmrtna pesem
Mrtvost  Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 9 Nov 2018 - 12:12

» Pesniška zbirka v eknjigi
Mrtvost  Emptyby Breda Krošelj Tor 6 Nov 2018 - 10:11

» Kaktusov cvet - (odlomek)
Mrtvost  Emptyby Breda Krošelj Ned 4 Nov 2018 - 23:21

» Spev ptic v izgubljeni čas
Mrtvost  Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Sob 27 Okt 2018 - 13:18

Share

Mrtvost

Go down 
AvtorSporočilo
Samma Melita

Samma Melita

Female
Število prispevkov : 88
Starost : 41
Kraj : Upper Carniola
Datum registracije : 14/03/2012

Mrtvost  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Mrtvost    Mrtvost  EmptySob 19 Okt 2013 - 19:56

Spominjam se belega dne, ko sem prvič utonila med tvoje dlani in sva v plesu nežnih poljubov zapadala v strastno čutenje predanosti. Naslednje jutro sva potovala, strnjena in zaljubljena... Sočno, razgreto sva se ljubila na oltarju Afrodite in njenega očeta.

Iskala sva se v ljubko magičnih očeh, zmagovala vtisnjene prepovedane zapreke. Delila sva z ljudmi, da bi jima dala, da bi zasejala zlata zrna edinstvene, največje Ljubezni. Radi so naju imeli, radi so pili na izviru, ko sva objeta letela na krilih enosti. Živela sva v kratkih in dolgih sporočilih, ki so vedno znova tako milostno skušala prenesti bistvo popolnosti: ljubim te.

Globoko v podzemlju mene, je jezero Perle naklonilo najlepše kristalno kamenje, vseobsegajoče mavrice ljubečnosti, pozornosti, vse si zajel in me vsakič znova okopal, tako polno si me objel.

Pod sliko tvojega temnega plašča sva skrila plapolanje fontane srečnega srca. Tudi ko si potoval med roza tulipani, si me pestoval. V tvojo pretrdo masko sem dahnila nežno, ženskosti podobno pravljico. S prsti sva ti nanizala  sladkobne želje, ki so spolzele v špranjo erotike in strasti.

Spreobrnila naju je več kot nebeško popolna usoda.
Odvrgel si prežvečene laži, zapustila sem grobišče srčnosti. Ljubezen naju je rešila iz naplavljenih ujetosti. Moj Edini si.

Ničesar ni smelo biti, nihče naju ni mogel preglasiti v glasu vilink, zvezdnatih hrepenenj, nikogar, ki bi smel jemati koščke le najinih misli.

Niti senca sveta, ki ni ustvarjen za naju dva, ni padla.... Vse dokler me nisi vrgel ob tla z imenom parfuma, ki je zadušil moje srce. Ime, s katerim si z močjo Hirošime pokončal nedožno vse.

Taisti trenutek sem stežka in slabotna spoznala: zate sem igra minljivega. Trenutek le... in umrlo je.
Solze, mrtvost in dolg sprevod žalujočih praznih misli... V prah in oglje.

Zdaj se družim s spomini in jih zalivam s plazovi solza. Ne živim več. Nisem še prešla do onostranskega boga. Ostala sem tu. V mrtvosti čakajoča, da me zgrabiš, oživiš, poljubiš. Obvisela sem ne v tramontani in v burji ne. Rada bi bila vetra dih, ujet med slane valove in jadra tvoje fantastike. Rada bi zmagala, tokrat le. Shodila bi, ko bi dvignil me. Umrla sem, a za dan vseh svetih nikogar ne bo, ki bi mi prižal svečko.

Sanjala sem te. Sanjala pod težo te sveže gomile, te čudovite pisane jesenske idile. Sanjala sem, da.... Tebe sem sanjala, svojega edinega boga, tebe, ki si moj vladar obstoja, tebe, ki sem te vase skrila in tebe, ki sem s teboj iz mrtvosti postala pupa... O naju sem sanjala, danes, ko sem že mrtva.
Dvignila sem visoko k nebu dlani in prosila: "vse mi odpusti, tako lepo te je ljubiti!"

Mar mrtveci sanjamo? In kje si ti?
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil

Mrtvost
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1