Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Bela golobica ljubezni Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Bela golobica ljubezni Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Bela golobica ljubezni Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Bela golobica ljubezni Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Bela golobica ljubezni Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Bela golobica ljubezni Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Bela golobica ljubezni Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Bela golobica ljubezni Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Bela golobica ljubezni Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Bela golobica ljubezni Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Bela golobica ljubezni Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» Povabilo na kavo
Bela golobica ljubezni Emptyby marko vitas Ned 30 Apr 2023 - 18:43

» MOSAIC HEART
Bela golobica ljubezni Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Bela golobica ljubezni Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Bela golobica ljubezni Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Bela golobica ljubezni Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Bela golobica ljubezni Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Bela golobica ljubezni Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Bela golobica ljubezni Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Bela golobica ljubezni Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Bela golobica ljubezni Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Bela golobica ljubezni Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Bela golobica ljubezni Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Bela golobica ljubezni Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Bela golobica ljubezni Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Bela golobica ljubezni Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Bela golobica ljubezni

Go down 
AvtorSporočilo
Lučka Skale




Female
Število prispevkov : 501
Starost : 79
Kraj : Štajerska :) Poljčane
Datum registracije : 02/03/2011

Bela golobica ljubezni Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Bela golobica ljubezni   Bela golobica ljubezni EmptyTor 21 Maj 2013 - 7:03


Bela golobica ljubezni


Prileti draga moja golobica,
prinesi mi trepet trav,
ko vzletiš,
podari jih mojemu srcu,
prinesi ljubezen in mir…

Vztrepetala bo vsa pokrajina,
dolinice, gore,
morja, jezera, reke,
ki so del mene,
mojega srca…

Razgrej puščave v meni,
podari mi nektar cvetlic,
mano 'z nebes,
moje drage ples,
moja bela golobica še d'nes…

Jan je dvignil pogled s knjige pred seboj in se zasanjano ozrl proti oddaljenim hribom…bo še kdaj občutil to lepoto, ta blagoslov ljubezni, bo še kdaj vztrepetalo njegovo srce…Imel je občutek, da je vse v njem mrtvo, nikdar več ne bo ljubil…Bolezen ga je zaznamovala, pustila mu je sledi na licu, v telesu, v srcu…Še se blešči njegov pogled modrih oči, še si želi vsega, kar ohranja človeško raso, kar jo plemeniti, prinaša blaženo izpolnitev telesa in duha. Ah, mar je vsega konec, ker nisem več mlad in lep, ker mi samo sla po življenju ne dvigne junaka, …? Nikoli več ne bom okusil mehkih ženskih ustnic, nikdar več me ne bo nobena z očmi popeljala v pravljico ljubezni, nikdar, nikdar…mu je odzvanjalo v glavi…

»O čem sanjaš dragi prijatelj,« ga predrami glas stare prijateljice, ki ga vsakodnevno spodbuja preko interneta. Danes ga je ponovno obiskala.
»Poglej, kako lepa pesem. Jaz pa, saj veš, sanjam o nemogočem, o ljubezni. Poglej me. Le katera bi me marala?«
»Ah, daj no, saj te gledam in vidim pred seboj mojega dragega prijatelja, tako kot vsakič, ko te obiščem. Tista, ki te ima rada takega kot si, ni daleč. Le oči bi moral odpreti in jo sprejeti v srce. Res ni mlada lepotica, njeno telo je utrujeno, prepredeno z sledmi življenja. Lasje , nosijo sledi življenja, njena postava polnejša kot mladenk na tvojih slikah, a vendar te ima rada od srca. Rada ti bo pomagala dvigniti junaka na noge. Moraš le zapreti oči in se prepustiti njeni ljubezni, ki gleda le tvojo notranjo lepoto. Premisli malo, če želiš to ljubezen, jo boš našel…« mu je rekla.
Z zaprtimi očmi je poslušal njen glas, želel jo je vprašati, kdo je ta skrivnostna ženska, ki ga ljubi. Odprl je oči: »Kdo je…«, začudeno je gledal okoli sebe, nje ni bilo več. 'Zakaj je odšla, ne da bi mi povedala, kdo je ta skrivnostna ženska. Ah, samo razdražila me je. Jaz sem pa mislil, da je moja prijateljica.' Je razmišljal.
Kdo, le kdo bi to bila…V mislih je iskal med vsemi svojimi znankami in prijateljicami. Vse so bile sicer srednjih let, a postavne, le katera je taka kot pravi ona.
'Bi jo sploh, tako staro in zaznamovano z življenjem, lahko sprejel in imel rad, bi, ko zaprem oči, morda izgubila staro podobo in bi bila ena od mojih postavnih znank ali prijateljic?' se je nemo spraševal.
Tedaj je zagledal njo, svojo staro prijateljico, s skodelico kave zanj. Že je odprl usta, da jo vpraša, kdo je tista….a je v hipu obnemel. Ljubeč smehljaj na njenih ustih jo je pomladil, polepšal. To je vendar njegova ljuba prijateljica. Bil je slep, da ni videl. V očeh se mu je prižgal ogenj prepoznavanja. Ona, Neva, je opazila, da se je zavedel njenih čustev. Roka s skodelico se je zatresla. Skodelica ji je padla iz rok in se razbila na tisoč delcev. Prešinilo jo je, da prinašajo črepinje …ne, ne ni res…
Naslednji hip se je znašla v njegovem objemu.
»Ti moja, ti, mar je res. Oprosti, bil sem slep. Ves čas si že z mano, ves čas te imam rad. Ti, ti,..« je ponavljal.
»Mislila sem, da ne boš nikoli opazil.«
»Toda jaz ne morem, saj veš…«
»Vse je le v tvoji glavi. Pridi…«
Prijela ga je za roko in ga z vozičkom odpeljala do njegove prostorne postelje. Spretno ga je prestavila na posteljo. Počasi mu je slekla pulover, srajco mu je odpenjala gumb za gumbom, ko mu je slačila majico, je spretno odpela svojo bluzo. Pod njo ni imela ničesar. Njeni mehki grički so se dotaknili njegovih ustnic, drseli do prsi in trebuha, ko mu je spretno odprla zadrgo. Objel ga je njen poznan, prijetno dišeč vonj po parfumu. Medtem, ko ga je vohal in užival v njenih mehko valujočih prsih, mu je potegnila hlače navzdol in kmalu tudi njenih ni bilo več. Čutil je njeno mehkobo, trebušček, grmičevje nad njenim bistvom. Pod prsti je začutil, kako ji nabreka njen ščegetavček, občutil je vlago v njenem bistvu, to nebeško mano žensk. V hipu se je zavedel, da tudi njegov junak še ni mrtev. Še kako živ je vroče žarel v želji, da ji daruje svoj nektar in se združi z njo v nebeško blaženi enosti dveh ljubečih bitij. Dal ji ga je, ko se je odprla pred njim kot cvet. Nežno se je sukal v njenem bistvu, nežno hitel noter in ven in ji prinašal nektar življenja, kako nežno se je odpirala in zapirala z njim v sebi, vrtela z boki. Njen napeti trebuh se je družil z njegovim. Čutil je trepet njenega srca in začutil, da bije z njegovim v ritmu neskončne ljubezni…in tedaj je poletel proti nebu s svojo belo golobico ljubezni…postala sta eno za vedno…
Za njima se je vila sled nebeške mane, pomešana z nektarjem ljubečih src…
Še in še sta letela na krilih bele golobice in si izmenjavala svoji bistvi, ju prepletala, se dotikala drug drugega kot lačna volka, željna spoznati z dotikom vse bistvo drug drugega.
Ko sta se zjutraj zbudila, prepletena drug z drugim, je začutil, da še živi in srečno je opravil ponovno daritev svoji prijateljici v snu…
Poletela sta novi sreči naproti…


Lučka
Nazaj na vrh Go down
 
Bela golobica ljubezni
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Bela
» Bela krizantema

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Avtorske Zgodbe - PROZA :: Lučka skale - Zbirka proznih del-
Pojdi na: