Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED!

Go down 
AvtorSporočilo
Jagodka

Jagodka


Female
Število prispevkov : 34
Starost : 46
Kraj : jesenice
Datum registracije : 17/05/2013

POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! Empty
ObjavljaNaslov sporočila: POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED!   POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED! EmptySob 18 Maj 2013 - 11:29


Prežet je strah pred valovi morja,
brzicami življenja ,
ko s tabo delim si raj...

Ni mar mi plime,
ne oseke,
s teboj premagam vse prepreke
a le trenutek tvojega pogleda
se mi v srce zajeda
kakor nož,
kakor bolečina,…

Kruta so ljubezni pota.
Dan s tabo mine v trenutku,
sekunda brez tvojega objema teče v večnost.

Greh ni večno te ljubiti.
Greh bi bil te pozabiti.

Še danes so mi ptice povedale,
kam je šla pot tvojih nog,
kje skrivaš skrivnost.
Čemu je ljubezen skrivnost?

Že Ovid je kljuboval samoti,
V temi bdeti,
brez sanj živeti.

Pusti svetu,
da ti pokaže
Svoj obraz.

Pusti mi,
da te objamem,
odvržem tvoj mraz.

Zamišljam si,
nebo,
skrito za obalo,
ki se koplje v valovih žarečih,
trohnečih zvezd.

Nada mi je zaupala neznano melodijo,
nesmiselni napev.

Ti pričaraš iz nje simfonijo,
ljubezni spev.
V morje sinjih kitov,
sedanjih in preteklih mitov
si besede koval,
ustnice svoje si meni izdal.

Zaljubila sem se vanje,
poslušala sem galebov šepetanje.
Ti omogočaš mi sanje,
simfonij iskrečih igranje
in iskanje v potovanje,
vodeče v krošnje sladkosti bodeče.
Nazaj na vrh Go down
 
POEZIJA JE LJUBEZEN,SKRITA V ZAKLADU BESED!
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Poezija
» VERZ IN POEZIJA
» Likovna poezija

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Avtorske pesmi in zbirke članov - POEZIJA :: PESMI NOVIH ČLANOV PORTALA-
Pojdi na: