Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Neda Galijaš

Neda Galijaš


Female
Število prispevkov : 21
Starost : 63
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 15/05/2011

MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA   MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA EmptyPet 25 Maj 2012 - 22:41

Desanka Maksimović:
Strepnja

Ne, nemoj mi prići! Hoću izdaleka
da volim i želim oka tvoja dva.
Jer sreća je lepa samo dok se čeka,
dok od sebe samo nagoveštaj da.

Ne, nemoj mi prići! Ima više draži
ova slatka strepnja, čekanje i stra'.
Sve je mnogo lepše donde dok se traži,
o čemu se samo tek po slutnji zna.

Ne, nemoj mi prići! Našto to, i čemu?
Izdaleka samo sve k'o zvezda sja;
izdaleka samo divimo se svemu.
Ne, nek' mi ne priđu oka tvoja dva.


----------------

Neda Galijaš: parafraza na to pesem

MOJA STREPNJA


O daj, priđi već jednom! Hoću izbliza
da volim i želim oka tvoja dva.
Sreća je lepa, dok se čeka,
ali ne mogu više čekati.
Sreća je lepa, dok se samo nagoveštava,
ali to smo već prevazišli.

O daj, priđi već jednom! Ima draži
strepnja, čekanje i stra’,
ali nije više slatko.
Bilo je lepo donde dok se tražilo
i naslućivalo,
ali sad smo se našli.

O daj, priđi već jednom! Zašto da ne?
Iz blizine samo sve ko zvezda sja;
Iz blizine samo divimo se svemu,
O daj, nek mi priđu oka tvoja dva!

Nazaj na vrh Go down
Dušan Enova

Dušan Enova


Male
Število prispevkov : 328
Starost : 68
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 11/04/2010

MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA   MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA EmptyNed 27 Maj 2012 - 14:30


Neda, super pesem. Morda napišem še jaz kakšno parafrazo na vajino pesem Wink
Nazaj na vrh Go down
Neda Galijaš

Neda Galijaš


Female
Število prispevkov : 21
Starost : 63
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 15/05/2011

MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA   MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA EmptyPon 28 Maj 2012 - 10:59

Hvala Dušan!
Prav zanimivo bi bilo, če napišeš kako svoje videnje tega trepetanja ...

Menda je parafraz na to Desankino pesem veliko, jaz jih ne najdem, ampak to mi je rekla naša selektorica na Sosedu tvojega brega, dr. Đurđa Strsoglavec. Pa tudi, zelo zadovoljna je bila s to mojo parafrazo, ker da so že tako iznucane ali so med sabo podobne parafraze na to pesem, ali so celo sekale mimo prvotnega teksta ... itd ..., kakorkoli z mojo je bila zelo zadovoljna.
Jaz pa tudi. Posebej, če jo na glas povem. Smile

lepo bodi,
Neda
Nazaj na vrh Go down
Dušan Enova

Dušan Enova


Male
Število prispevkov : 328
Starost : 68
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 11/04/2010

MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA   MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA EmptyPon 28 Maj 2012 - 20:59

Neda Galijaš je napisal/a:
Hvala Dušan!
Prav zanimivo bi bilo, če napišeš kako svoje videnje tega trepetanja ...

Menda je parafraz na to Desankino pesem veliko, jaz jih ne najdem, ampak to mi je rekla naša selektorica na Sosedu tvojega brega, dr. Đurđa Strsoglavec. Pa tudi, zelo zadovoljna je bila s to mojo parafrazo, ker da so že tako iznucane ali so med sabo podobne parafraze na to pesem, ali so celo sekale mimo prvotnega teksta ... itd ..., kakorkoli z mojo je bila zelo zadovoljna.
Jaz pa tudi. Posebej, če jo na glas povem. Smile

lepo bodi,
Neda

Neda, enkratno doživetje je poslušanje tvoje interpretacije pesmi v živo, imaš glas in stas Spoštovanje

imam osnovno idejo o moji različici parafraze, izvedba pride , ko pride ... ampak sigurno pride, ker je pesem epifenomen vseh pesmi cheers
Nazaj na vrh Go down
Neda Galijaš

Neda Galijaš


Female
Število prispevkov : 21
Starost : 63
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 15/05/2011

MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA   MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA EmptySre 30 Maj 2012 - 10:46

hahaha, hvaaala za tak kompliment!!! Smile
madona, kolk je vsega tega, sploh ne vem kje je treba še kaj pisat, odgovarjat, komentirat ... Bolj bi bilo da se večkrat takole srečujemo, v živo interpretiramo, pogovarjamo, bolj bi se spoznali, kot ta virtualni svet, ki nas vse bolj vleče vase in se le površinski poznamo.
lep, soncem obsejan dan,
Neda
Nazaj na vrh Go down
Robert Kostadinoski

Robert Kostadinoski


Male
Število prispevkov : 227
Starost : 48
Kraj : boguizanogu
Datum registracije : 10/11/2011

MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA   MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA EmptySre 30 Maj 2012 - 15:35

hehehe- povsem nehote jo berem kot si jo brala ti.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA   MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA Empty

Nazaj na vrh Go down
 
MOJA STREPNJA - parafraza na pesem Desanke Maksimović STREPNJA
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Moja pesem
» Moja pesem (sonet)
» Moja pot

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Avtorske pesmi in zbirke članov - POEZIJA :: Tujejezične pesmi-
Pojdi na: