Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» Povabilo na kavo
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby marko vitas Ned 30 Apr 2023 - 18:43

» MOSAIC HEART
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji

Go down 
AvtorSporočilo
Miroslav Tičar

Miroslav Tičar


Male
Število prispevkov : 703
Starost : 64
Kraj : Veliko Mraševo
Datum registracije : 07/04/2010

Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji   Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji EmptySob 6 Avg 2011 - 15:55

Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Naslovnica

Bio ti je to jedan lipi dan, onako mislim dan ili dva prije onih susrete koje
ovde kažedu da se zovu "Garavi sokak" mada to i nije bilo na sokaku, a
ni gara v nije bija jer od toliko blata i nema vrimena da se zagaravi, no da
vam kažem to sad i nije tako važno, nego eh, ovako je to bilo: Krenuli mi
tako onomad tri drugara u neku čardu tamo negde pored Dunava, u
senku onoga vel 'koga mosta kojega vec godinama grade, a most i nije
tako velik, ali ljudi moji, ma polako ga rade. Aje... da vidiš oma na
samom ulazu neke velike ribetine plivadu iza nekoga cakla, glede te, kao
da nešto šapuču.). a ja ih i ne čujem, nijesam ti ja gluv, ribe su se vala
prehladile u onoj ladnoj vodi, pa ni glasa nemadu. A da vidiš unutra,
astali puni, ili mi riblju čorbu, a jes 'da je bila ljuta, al neka bar je onaj
ladan rogonja bolje klizio niz grlo. Sidim ti tako, u glavi mi se motaju
neke čudne misli, ma ljudi moji ko kad odu oni crni oblaci, kod mene se
pali lampaš i počinje polako da svititi, i sve više i više ... Majo, Zlatomire ...
kako bi bilo lipo da mi onako zajedničko u neku knjigu napišemo nešto,
nešto onako ko kad nemamo šta drugo raditi pa pišemo, damo mu ime
"tri drugara ... " pa nek i drugi to pročitadu ... samo onako. Eh, bogami
ideja je bila malo onako a šta je ispalo, pa upravo ste to pročitali, a
bogami nisem ti se samo ja potrudio onako nešto i lipo da vam napišem,
bogami iMajo a i Zlatomir. Eh, baš vam puno (ala drugari ... skidsm prid
vama šešir kojega i onako ne nosim ...

Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji Tridrugara
Nazaj na vrh Go down
 
Knjiga "Tri drugara ..." Ivan Korponai in prijatelji
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Ko odidejo prijatelji...
» "KNJIGA"

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Predstavite izdanih del naših članov-
Pojdi na: