Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
Moja Italija Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Moja Italija Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Moja Italija Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Moja Italija Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Moja Italija Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Moja Italija Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Moja Italija Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Moja Italija Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Moja Italija Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Moja Italija Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Moja Italija Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Moja Italija Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
Moja Italija Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Moja Italija Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Moja Italija Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Moja Italija Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Moja Italija Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Moja Italija Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Moja Italija Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Moja Italija Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Moja Italija Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Moja Italija Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Moja Italija Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Moja Italija Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Moja Italija Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Moja Italija Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Moja Italija

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
abram

abram


Male
Število prispevkov : 24
Starost : 34
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 08/06/2010

Moja Italija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Moja Italija   Moja Italija EmptyPet 23 Jul 2010 - 17:37

Slabo se je začelo na mojih počitnicah. Sredi noči so me prebudili, ko sem mirno spal v svojem vigmanu, ki sem ga bil postavil na nek travnik ob jezeru Bracciano blizu Rima. Ilegalno, kaj pa. Saj smo v Uniji. Vzel sem meglajtko, ta veliko, trdno odločen, da fejst kresnem tistega, ki mi ne da miru in mi ne pusti spati. Ves zaspan in besen sem silno in glasno odpel zadrgo in skočil na plano. Zaradi vseh teh okoliščin sem čisto pozabil, da sem oblečen samo v Tissojevo športno uro. Belo in z zlatimi kazalci, kar ni bilo posebno važno, bolj to, da Švica ni v Uniji. To me je bilo skoraj pokopalo.

»Komeva? Mekeke koza. Čigav si pa ti?« me prav nič nežno vpraša državni organ v karabinjerski uniformi po angleško s tistim zanimivim apeninskim naglasom. In s takim neprijetnim mezosopranom. Lahko bi rekel, da je bil tisti organ bolj organka.

»Kirkin, čigav pa? Iz Ljubiane.« povem po pravici, ker sem bil čisto zmeden in prestrašen. Vam bom že dal provinčo Zlovenio, makaranorji smotani!

Še eden je bil tam v uniformi, bolj zadaj. In se je tisti organ prav nesramno režal, ko me je osvetljevala lučka prvega organa po mojih moških organih. Prasec!

A sem jaz kriv, da je v Uniji tako prekleto zatohlo?

In zajebano.



»S svojo nedostojnostjo žališ organe naše države. To je kaznivo!«
Pa še nekaj pripomb je bilo v jeziku domorodcev. Samo, laško slabo razumem. Bolj union, saj sem že dolgo doma za Bežigradom. Cel hudič bo, zato skušam vse skupaj preobrniti na šalo. Da imam svojo modro spalno srajčko z rumenimi zvezdicami v pranju in take tam nakladam. Abramka crkava od smeha. Jasno, njej se sladko pelje. Njej je lahko, saj je lepo in varno zafršlusana v šotoru. Pa še jezna je name. Kt ps. Že spet. in to samo zaradi Kirke. Kot da je to taka reč. Takšne so ženske odkar smo v Uniji. Organ(ka) me priganja, da naj si kaj oblečem, pa gremo, alora, na karabinjersko postajo, da ne bom tam skakal v sami uri in to švicarski, reče še posebno prezirljivo.





Na postaji je bilo v začetku grozno. Tisto, saj veste, protokolare in formulare. Zakonski stan. Poročen. Dvakrat. Z isto. Civilno in cerkveno. Etc. Da imam dovoljen en klic, potem mi bodo začasno odvzeli še mobija. Koga naj pa pokličem ob treh zjutraj? To bi bili njegova ekselenca Ludvik Toplak srečni, da bi ob tisti uri nočni v samih gatah branili slovenskega državljana. Jebe se Toplaku v gatah za Abrama. Pa Abramu za Toplaka tudi, Celo, ko brez gat žali Italijo in se norčuje iz Unije. Vsaj tako je pisalo. Čitabe. Oficiale in protokulare.


»Dotore Abramo, avanti!« me strogo pokliče komandante od karabinjeri. Reži se kot pečen maček. Ne bo hudega, to takoj vem. Mož je za štose. Pol ure se zezava. Samo podpišem naj tisti protokol in grem lepo svojo pot. Zdaj so se tudi drugi smejali. Verjetno zaradi tega, ker se je še najbolj varno strinjati s predpostavljenimi. Povsod, celo v Uniji. Kdor tega ne ve, je mona …

Vsega v protokolu nisem razumel. Niti s slovarjem. Pisalo je, da sem bil oblečen samo v uro neznanega porekla in še nekaj.

Tisti prokol sem šele doma razvozlal. Besedo sem našel na neki hrvaški spletni strani, tam poleg peljarjev. Po hrvaško se reče veliki nakit, čeprav ne vem, kaj je to. Bom enkrat kakšnega navtika vprašal.



***
Nazaj na vrh Go down
Nuška Golobič

Nuška Golobič


Female
Število prispevkov : 1514
Starost : 49
Kraj : Radeče
Datum registracije : 04/04/2008

Moja Italija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja Italija   Moja Italija EmptyPet 23 Jul 2010 - 22:41

hahahaha, matr si me nasmejal, štosn si ti s to uro in dvakrat poročen z isto:)))
Nazaj na vrh Go down
http://www.malena.si
abram

abram


Male
Število prispevkov : 24
Starost : 34
Kraj : Ljubljana
Datum registracije : 08/06/2010

Moja Italija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja Italija   Moja Italija EmptyNed 25 Jul 2010 - 16:38

Moja Italija Icon_biggrin


Če se je kdo posmejal, se je bilo vredno pomatrat. Smeh je v splošnem koristen.



Lp,


A
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Moja Italija Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja Italija   Moja Italija Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Moja Italija
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Moja pot
» ljubezen moja

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Avtorske Zgodbe - PROZA :: Zbirka proznih del različnih avtorjev-
Pojdi na: