Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
Črno sonce.* Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Črno sonce.* Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Črno sonce.* Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Črno sonce.* Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Črno sonce.* Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Črno sonce.* Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Črno sonce.* Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Črno sonce.* Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Črno sonce.* Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Črno sonce.* Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Črno sonce.* Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Črno sonce.* Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
Črno sonce.* Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Črno sonce.* Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Črno sonce.* Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Črno sonce.* Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Črno sonce.* Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Črno sonce.* Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Črno sonce.* Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Črno sonce.* Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Črno sonce.* Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Črno sonce.* Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Črno sonce.* Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Črno sonce.* Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Črno sonce.* Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Črno sonce.* Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Črno sonce.*

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Urša Mikeli

Urša Mikeli


Female
Število prispevkov : 8
Starost : 31
Kraj : Kamnik
Datum registracije : 20/06/2010

Črno sonce.* Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Črno sonce.*   Črno sonce.* EmptySre 23 Jun 2010 - 20:20

hey vsem najprej! =)
No ker mam končno spet čas sm se odločla spet začet mal pisat, počet tist kar me res osrečuje. Tuki je ena zgodba, k sm jo komej začela pisat in če bo komu všeč jo bom po delčkih objavljala tukej. =)
Idejo sta mi dala pa preprosto moj fant (k je raperčk, torej zagovarja črnce) in njegov bivši best friend k je zdej postou skin (pač rasist)...


****************************

ČRNO SONCE




Črno sonce.* Bike



»Deathly lost, this can't be real,
Can't stand this hell I feel...
Emptiness is filling me,
To the point of agony,
Growing darkness taking dawn
I was me, but now he's gone.«

[Metallica, Fade to black.]

Ležal je v luži hladne deževnice in svoje lastne krvi. Po licu mu je spolzela debela solza in se s pekočo bolečino potopila v globoko rano na ustnici. Levo oko je vodeno strmelo v vrhove dreves. V čokoladnem odtenku šarenice so se nežno lomili sončni žarki. Desno oko je bilo zabuhlo in imel je okus po krvi. S prsti leve roke je nežno spolzel prek vlažne trave, a je niti ni zaznal. Čutil je le bolečino. Bolečino v trebuhu, na ustnici, očeh, ledjih, nogah in rokah. A najmočneje ga je bolelo srce.
Po njegovi temni, mulatski polti so se tiho razlivale kapljice krvi, ki so bile prelite zaradi krivice. Hotel je sesti, a se je zaradi bolečine samo zgrudil nazaj na tla. Ob kriku bolečine je spačil obraz in zaprl oči. Pred njimi so se mu, kot film, odvrteli prizori zadnjih nekaj ur.
Ona. Njeni svetli, skodrani lasje.
Oni. Bolečina.
Ona. Temnozelene oči, polne solz.
Oni. Občutek olajšanja, ko je v luži zagledal odsev bulerjev z belimi vezalkami, ki so končno tekli stran. Policijska sirena.
Ona. Naredil ji je krivico.
Oni. Suknjiči s svastiko in zven kijev v njihovih rokah.
...Tema...

*2 meseca pred tem...*


**********************************

No, ne rečm da je dobr je pač plod moje domišlije in tega kr raada počnem. Če je kdo k ga zanima nadaljevanje ga dobite. =) Lp. Very Happy Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Črno sonce.* Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črno sonce.*   Črno sonce.* EmptySre 23 Jun 2010 - 20:37

nadvse zanimivo, nadaljuj..pa upam, da te spoznamo v tvoji pravi identiteti...Very Happy

Bom ti vstavla slikco.. Črno sonce.* Icon_sunny
Nazaj na vrh Go down
Aljaž Čuden

Aljaž Čuden


Male
Število prispevkov : 402
Starost : 42
Kraj : Celje
Datum registracije : 04/04/2008

Črno sonce.* Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črno sonce.*   Črno sonce.* EmptySre 23 Jun 2010 - 23:15

Tako malo si nam dala, da še skoraj za pokušino ni... Wink

Podaj še kakšen odstaveka ali dva...
Nazaj na vrh Go down
https://literarni-val.slovenianforum.com
Urša Mikeli

Urša Mikeli


Female
Število prispevkov : 8
Starost : 31
Kraj : Kamnik
Datum registracije : 20/06/2010

Črno sonce.* Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črno sonce.*   Črno sonce.* EmptyČet 24 Jun 2010 - 21:10

hehe se opravičujem.
no v resnici ni nič posebnega, mogoče za vas preveč najstniško obarvan ...

*************************

Kathleen

Črno sonce.* Selfportraitiiibyhuskibl

Naslonim glavo na mehko blazino v svoji beli, udobni postelji. Moje ustnice so razpotegnjene v pristen nasmeh. Za trenutek pomislim, kakšne sposobnosti imajo naše obrazne mišice, da nam ustnice privzdignejo vse do ušes. Na glas se zasmejem. Ne vem prav dobro, ali sem le tako srečna ali se smejim golim človeškim fiziološkim sposobnostim..

Vse se je spremenilo, ko se je on preselil v mesto. Moje življenje se je postavilo na glavo. Že prej sem bila zalubljena, ampak ta tipček je prekašal oba moja bivša in prav vse ostale na svetu.
Njegove oči, temne a hkrati svetleče, ta čokoladna polt, kot oglje črni lasje, popolna postava, beli zobje... Fizično je bil preprosto popoln. Prav zato sem se ga izogibala. Izkušnje so mi narekovale tako. Neskončno čeden fant? Obrni se punca in hitro stran! Verjetno je ženskar ali pa te bo tako in drugače prizadel.
Zakaj torej se sploh smehljam? Nikoli ne bo moj, kajne? Čeprav sem mu všeč in ... ne, bom spet tvegala!

»Kate!« se zadere mama s pritličja in me predrami iz zasanjanosti. Zavem se, da mi je nasmeh zamrl in naveličano zavijem s svojimi temnozelenimi očmi.
»Kaj je?!« zakličem nazaj, preveč lena, da bi premaknila en sam ud. Odbojka s prijatelji me je povsem izmučila. Še posebaj trebušne mišice, pa ne zaradi igre, ampak zaradi smeha. Pripravim se na pridigo, a s presenečenjem ugotovim, da za spremembo nisem naredila prav nič narobe.
»Službo si dobila!« se zadere in s takim sunkom odpre vrata, da skoraj z njimi vred prileti v steno.Vame se zazre skoraj popolna kopija mene. Dolgi svetli lasje, za razliko od mojih čisto ravni, globoke temnozelene oči, preprost nosek, polna spodnja in srčkasto oblikovana zgornja ustnica ter zaobljena, rahlo pordela lička.
Iz postelje me izstreli kot iz topa. »Kaj?!«
Za počitniško delo sem zaprosila kak teden nazaj, ko se je končala šola. Konec tretjega letnika srednje šole oznanja pot k osamosvojitvi, ne? Zaprosila sem za službo, ki so jo hotele prav vse punce iz naše gimnazije. Urna postavka šest evrov, le deljenje pijače v luksuznem hotelu s petimi zvezdicami, pod vročim poletnim soncem... Le kdo si tega ne bi želel?
»Nisem hotela odpreti,« zamomlja mama, ko jezno uprem pogled v raztrgano kuverto v njeni roki. Zopet zavijem z očmi in vzamem pismo iz njenih iztegnjenih rok. Pogled hitro in urno drsi prek lista in z vsako besedo je moj nasmeh širši.
»Kul!« se zasmejem, mama pa me objame. »Začneš že jutri zjutraj,« oznani, kot da ne bi prebrala SVOJEGA pisma. Ampak preprosto sem presrečna, da bi se pregovarjala z njo.
»Z očetom greva kolesarit,« še oznani in izgine navzdol po zavitih stopnicah.
V kratkih hlačah mi v ritmih rock glasbe zavibrira mobitel. Hitro pogledalam na enkran in moje srce naredi salto. Leo.
Zakaj me kliče? Vsi ti najini sprehodi, njegovo prznanje, da sem mu všeč, to spogledovanje in objemi,.. Vsega je preveč. Pri svojih poznih sedemnajstih letih sem bila že dvakrat preveč prizadeta, da bi se sploh še lahko posvečala fantom. Še posebno ne nebeško lepemu mulatu.
Brez razmišljanja zajamem sapo.. »Prosim?«
»Živjo, Katy. Kako si?« me vpraša v svoji polomljeni angleščini. S tem srčkanim naglasom, ki me je obnorel s prvo črko, s svojim prvim tonom.
»Hey, Leo!« odvrnem zmedeno in kolikor se da sproščeno. Še vedno mi v glavi odzvanja ton njegovega žametnega glasu ob izgovorjavi mojega imena. »V redu sem, zakaj?«
Vem, da zvenim nekoliko nesramno, ampak že tako je prepozno! Teh 5 mesecev odkar je v naših krajih ... Ne bi se smela zaljubiti vanj.
»Pred šolo so našli tvojo denarnico.« oznani in kar vidim lahko njegov nasmeh, ki ga razberem iz njegovega načina izdihane sape.

*******************
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Črno sonce.* Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črno sonce.*   Črno sonce.* Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Črno sonce.*
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Avtorske Zgodbe - PROZA :: Zbirka proznih del različnih avtorjev-
Pojdi na: