Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
Zgodba kar tako. Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Zgodba kar tako. Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Zgodba kar tako. Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Zgodba kar tako. Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Zgodba kar tako. Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Zgodba kar tako. Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Zgodba kar tako. Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Zgodba kar tako. Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Zgodba kar tako. Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Zgodba kar tako. Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Zgodba kar tako. Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Zgodba kar tako. Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
Zgodba kar tako. Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Zgodba kar tako. Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Zgodba kar tako. Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Zgodba kar tako. Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Zgodba kar tako. Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Zgodba kar tako. Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Zgodba kar tako. Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Zgodba kar tako. Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Zgodba kar tako. Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Zgodba kar tako. Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Zgodba kar tako. Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Zgodba kar tako. Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Zgodba kar tako. Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Zgodba kar tako. Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Zgodba kar tako.

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Miroslav Tičar

Miroslav Tičar


Male
Število prispevkov : 703
Starost : 64
Kraj : Veliko Mraševo
Datum registracije : 07/04/2010

Zgodba kar tako. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zgodba kar tako.   Zgodba kar tako. EmptyČet 22 Apr 2010 - 13:31

V nekem čudnem svetu delovnih vnem, sem se zapletel v cel kup dilem. Naj pišem prozo, poezijo, naj opišem lepo ali svinjarijo. Ker se čedalje manj čudim raznim stvarem, sem kar malce zaskrbljen, kako naj nekaj fantazijskega napišem, če se slej ko prej izkaže, da je res. Da bi oblake premikal se mi ne da, ker to nekdo drug že bolje zna. Da travo učim rasti, krave učim pasti, rože cveteti in ptice peti. Naj umestim svojo fantazijo v notranje ali zunanje vesolje. Kamorkoli se bom že usmeril, obstaja nevarnost, da bom zašel. Največkrat po površini praskam, si delam rane in se imam potem za globokega in pametnega. Ampak, ko se odpravim na polje, se čudim vetru, ki potuje, oblaku, ki po nebu pluje, žitu, ki šumi, a največkrat se čudim sebi in svojim mislim. Bolje, da končam, ker mi pravi soseda, da vse pa tudi kot Modrijan ne znam.
Vaš Modrijan.
Nazaj na vrh Go down
Nuška Golobič

Nuška Golobič


Female
Število prispevkov : 1514
Starost : 49
Kraj : Radeče
Datum registracije : 04/04/2008

Zgodba kar tako. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zgodba kar tako.   Zgodba kar tako. EmptyČet 22 Apr 2010 - 22:06

Modrijan;)

glede na razmere, kjer si tole spisal, ti lahko rečem, da imaš prozo v krvi. Všeč mi je ta zapis misli, luštno branje bi bilo, četudi bi iz kratkega sestavka nastal roman.
Nazaj na vrh Go down
http://www.malena.si
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Zgodba kar tako. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Iz črne nočne kronike   Zgodba kar tako. EmptyPet 23 Apr 2010 - 8:08

Komaj 40 letna MK iz okolice Slovenj Gradca je v noči na petek okoli 3.30 po srednjeevropskem času po nekajurni kalvariji v samoobrambi uspešno uničila leteči insekt iz družine Komarjev in pri tem utrpela lažje samopovzročene telesne poškodbe.

Do incidenta je prišlo, ko je dobro organizirani komar začel obletavati uho 40 letne Mk, pri čemer ji je povzročil hude psihične motne z motnjami nspečnosti, pred tem pa ji je povzročil hude srbečine v predelu gležnja leve noge ter mezinca na levi nogi. Ali je na delu organizirani kriminal, še ni dokazano, vsekakor pa je Mk podala kazensko ovadbo zakonitemu sopotniku, ki pa je o delu tolpe očitno seznanjen. Mk razmišlja o interpelaciji zaradi zanemarjanja dolžnosti zaščite življenjskega sopotnika s sumom korupcije,kajti osumljenega ob pikih ne srbi. Morda bo celo potrebno imenovati komisijo.

Kolikor je kriva sam, bo pokazala preiskava,vsekakor pa je ob tem pozabila na dejstvo, da ima sladko in dobro kri, ter da ni uspešno zaščitila telesnih predelov.

Ker gre za njeno letošnjo 1. žrtev, je toliko bolj pretresena, saj se je sezona začela prehitro, kar lahko pripišemo globalnemu segrevanju ter vulkanskemu izbruhu na Islandiji.

Aja, kaj sem že hotla…pismo, kaj me je najedu en komar ponoči…
Nazaj na vrh Go down
Miroslav Tičar

Miroslav Tičar


Male
Število prispevkov : 703
Starost : 64
Kraj : Veliko Mraševo
Datum registracije : 07/04/2010

Zgodba kar tako. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zgodba kar tako.   Zgodba kar tako. EmptyPet 23 Apr 2010 - 8:18

Mateja Kožar je napisal/a:
Komaj 40 letna MK iz okolice Slovenj Gradca je v noči na petek okoli 3.30 po srednjeevropskem času po nekajurni kalvariji v samoobrambi uspešno uničila leteči insekt iz družine Komarjev in pri tem utrpela lažje samopovzročene telesne poškodbe.

Do incidenta je prišlo, ko je dobro organizirani komar začel obletavati uho 40 letne Mk, pri čemer ji je povzročil hude psihične motne z motnjami nspečnosti, pred tem pa ji je povzročil hude srbečine v predelu gležnja leve noge ter mezinca na levi nogi. Ali je na delu organizirani kriminal, še ni dokazano, vsekakor pa je Mk podala kazensko ovadbo zakonitemu sopotniku, ki pa je o delu tolpe očitno seznanjen. Mk razmišlja o interpelaciji zaradi zanemarjanja dolžnosti zaščite življenjskega sopotnika s sumom korupcije,kajti osumljenega ob pikih ne srbi. Morda bo celo potrebno imenovati komisijo.

Kolikor je kriva sam, bo pokazala preiskava,vsekakor pa je ob tem pozabila na dejstvo, da ima sladko in dobro kri, ter da ni uspešno zaščitila telesnih predelov.

Ker gre za njeno letošnjo 1. žrtev, je toliko bolj pretresena, saj se je sezona začela prehitro, kar lahko pripišemo globalnemu segrevanju ter vulkanskemu izbruhu na Islandiji.

Aja, kaj sem že hotla…pismo, kaj me je najedu en komar ponoči…
Kaj pa Zavod za zaščito komarjev in psihično trpljenje komarja in njegovo stresno življenje. Morda pa je imel otroštvo polno trpljenja, mati ga je prezgodaj odstavila od prsi, učiteljica ga je zlorabljala. Nikoli ne veš. In potem se vzvišena MK z vso svojo jezo in frustracijo spravi na ubogega komarja. Nezaslišano. To ne bi smelo ostati brez posledic.
Politični in pravni zagovornik pravic komarjev, Modrijan.
Nazaj na vrh Go down
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Zgodba kar tako. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zgodba kar tako.   Zgodba kar tako. EmptyPet 23 Apr 2010 - 8:29

Glede na to, da se prosto giblje glede na svojo psiho stanje po tuji lastnini, pri čemer gre celo za nasilev vdor v hišo( Mk mu ni sama odprla vrat),je sum kaznivega dejanja opravičen.
Ker je šlo za grob napad,je storilka reagirala v samoobrabmi proti, kot ste sami dejali, težkemu psiho pacientu, ki bi se moral biti pod kontrolo v ustrezni ustanovi.Ker gre za dejstva in ne predvidevanja, kot namigujete z morda je imel... o tem nimate dokazov, znaki nasilja na občanki pa so očitna.

zagovornica Mk
Nazaj na vrh Go down
Nuška Golobič

Nuška Golobič


Female
Število prispevkov : 1514
Starost : 49
Kraj : Radeče
Datum registracije : 04/04/2008

Zgodba kar tako. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zgodba kar tako.   Zgodba kar tako. EmptyNed 25 Apr 2010 - 10:44

Vama pa domišlija ne dela problemov vidim in razlog se je zagotovo skrival tudi v vznemirjenu pred potepanjem po svetu. Uživajata važiča moja in ko prideta nazaj spočita in nasmejana, se mi zdi, da bo domišlija še povečala svoj utrip;)
Nazaj na vrh Go down
http://www.malena.si
tea oršanič




Female
Število prispevkov : 459
Starost : 62
Kraj : Brežice
Datum registracije : 10/05/2010

Zgodba kar tako. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zgodba kar tako.   Zgodba kar tako. EmptyPet 14 Maj 2010 - 15:41

Miroslav Tičar je napisal/a:
V nekem čudnem svetu delovnih vnem, sem se zapletel v cel kup dilem. Naj pišem prozo, poezijo, naj opišem lepo ali svinjarijo. Ker se čedalje manj čudim raznim stvarem, sem kar malce zaskrbljen, kako naj nekaj fantazijskega napišem, če se slej ko prej izkaže, da je res. Da bi oblake premikal se mi ne da, ker to nekdo drug že bolje zna. Da travo učim rasti, krave učim pasti, rože cveteti in ptice peti. Naj umestim svojo fantazijo v notranje ali zunanje vesolje. Kamorkoli se bom že usmeril, obstaja nevarnost, da bom zašel. Največkrat po površini praskam, si delam rane in se imam potem za globokega in pametnega. Ampak, ko se odpravim na polje, se čudim vetru, ki potuje, oblaku, ki po nebu pluje, žitu, ki šumi, a največkrat se čudim sebi in svojim mislim. Bolje, da končam, ker mi pravi soseda, da vse pa tudi kot Modrijan ne znam.
Vaš Modrijan.

ne vem, če je še aktualno.. gledam datum objave..
ampak si mislim le eno: ja pa kaj, če boš zašel. kje piše, katera pot je prava? morda prav ta, na kateri se zgubljamo.
/itak sta le dve poti: prava in težja/
poti določamo sami. veliko jih je trenutnih, tistih na horuk, nekaj je premišljenih, katere planiramo.
te, vmesne, pri katerih zaidemo, pa so najslajše..
eh.. tea nehaj, ali pa povej bistvo, ne pametnjači.
no ok, bistvo: rada zaidem. tam sem doma. tam ni markacij, ni kompasa, ni smerokazov.
takrat vem, da sem.
/a pustimo podrobnosti, ko se spet najdem../
Nazaj na vrh Go down
Živa Mejak

Živa Mejak


Female
Število prispevkov : 417
Starost : 52
Kraj : tukaj in sedaj
Datum registracije : 03/06/2010

Zgodba kar tako. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zgodba kar tako.   Zgodba kar tako. EmptyČet 10 Jun 2010 - 22:55

Miroslav Tičar je napisal/a:
V nekem čudnem svetu delovnih vnem, sem se zapletel v cel kup dilem. Naj pišem prozo, poezijo, naj opišem lepo ali svinjarijo. Ker se čedalje manj čudim raznim stvarem, sem kar malce zaskrbljen, kako naj nekaj fantazijskega napišem, če se slej ko prej izkaže, da je res. Da bi oblake premikal se mi ne da, ker to nekdo drug že bolje zna. Da travo učim rasti, krave učim pasti, rože cveteti in ptice peti. Naj umestim svojo fantazijo v notranje ali zunanje vesolje. Kamorkoli se bom že usmeril, obstaja nevarnost, da bom zašel. Največkrat po površini praskam, si delam rane in se imam potem za globokega in pametnega. Ampak, ko se odpravim na polje, se čudim vetru, ki potuje, oblaku, ki po nebu pluje, žitu, ki šumi, a največkrat se čudim sebi in svojim mislim. Bolje, da končam, ker mi pravi soseda, da vse pa tudi kot Modrijan ne znam.
Vaš Modrijan.


Zgodba kar tako. 511150 Zgodba kar tako. 526610
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Zgodba kar tako. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zgodba kar tako.   Zgodba kar tako. Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Zgodba kar tako.
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Zakaj je Tako
» TAKO PREPROSTO
» Zgodba

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Avtorske Zgodbe - PROZA :: Literarne delavnice Proze-
Pojdi na: