Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
Lud il' zbunjen!? Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Lud il' zbunjen!? Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Lud il' zbunjen!? Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Lud il' zbunjen!? Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Lud il' zbunjen!? Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Lud il' zbunjen!? Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Lud il' zbunjen!? Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Lud il' zbunjen!? Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Lud il' zbunjen!? Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Lud il' zbunjen!? Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Lud il' zbunjen!? Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Lud il' zbunjen!? Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
Lud il' zbunjen!? Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Lud il' zbunjen!? Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Lud il' zbunjen!? Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Lud il' zbunjen!? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Lud il' zbunjen!? Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Lud il' zbunjen!? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Lud il' zbunjen!? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Lud il' zbunjen!? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Lud il' zbunjen!? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Lud il' zbunjen!? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Lud il' zbunjen!? Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Lud il' zbunjen!? Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Lud il' zbunjen!? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Lud il' zbunjen!? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Lud il' zbunjen!?

Go down 
AvtorSporočilo
Robert Kostadinoski

Robert Kostadinoski


Male
Število prispevkov : 227
Starost : 48
Kraj : boguizanogu
Datum registracije : 10/11/2011

Lud il' zbunjen!? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Lud il' zbunjen!?   Lud il' zbunjen!? EmptyČet 12 Dec 2013 - 16:21

Spomnim se, ko je nekdo pripovedoval, kako se je njegov prijatelj iz tujine ob ogledu oddaje ‘Dober dan Koroška’, režal kot prismuknjen, saj je mislil, da je slovenski humor eskaliral do neslutenih razsežnosti in gre za parodijo na njihov R in izgovorjavo značilno za plebiscitno odtujeno zemljo, sedaj pa se na zobe mečejo, ker jim ne dajo dvojezičnih tabel in so drugorazredni Avstrijci.
Ti pa so drugorazredni Nemci.
Ko mu je povedal, da ni parodija, temveč gre za oddajo dislociranega studia, mu ni bilo več zabavno.
Nekako podobno sem se počutil sinoči ob ogledu Dnevnika potem pa še Tednika, le da meni ni bilo smešno, ker sem vedel, da gre za resnične zgodbe …
A če bi pred leti kaj takega sestavili skupaj Nadrealisti v svojih (žal) vizionarskih, da ne rečem preroških skečih bi se bržkone poscal v hlače.
Poleg prirejenih nogometnih rezultatov in posnetkov, ki so kazali kako se jim je zalomilo pri podaji, obrambi ali pa sami golmanovi ulovitvi žoge se mi je režalo na ves glas, ker me to pač nič ne prizadene, sem pa sočustvoval z navdušenci ‘okroglega usnja’.
Če tam neka Nafta al’ Mura iz Beltincev prireja rezultate, pa nikarte me no fopat, da tega ne počne Real al pa Bayern.
Čez obraz se mi je razlezel nek kisel nasmeh, ob katerem nisem bil ziher, ali je ali ni smešno, ali sem zaradi tega kot človek slab, ali pa so slabi oni.
Ko Romi nočejo Romov za soseda, ko se Rom noče preseliti iz enega romskega naselja v drugo romsko naselje, obenem pa bi jih morali socializirati in jim dati zaposlitev, vsak dan pa slišiš kako so jih tam vrgli tristo ven, nekje zaprli fabriko, drugje pa spravili na kant še eno nekoč sila uspešno podjetje, ne veš več ali si nor ti, ali je nor ta svet, ali si se morda znašel v resničnostnem serialu ala Trumanov show.
Še dobro da nam postrežejo tudi s kakim takim podatkom, kot je bil ta, da v Postojno prihaja možakar, ki je s pomočjo vere ozdravil svojo homoseksualnost. Čeprav sem zanj vesel, ker sočnosti z žensko je res škoda zamuditi, sem se začel režat, da so mi solze tekle, Bog mu požegnaj.
Sploh, ko so povedali metode zdravljenja …
Dali so jim piti neko žlobodravščino, ki jih je silila h kozlanju, na knedle pripeli elektrode in jim v mošnjo spuščali elektriko, zraven pa so jim vrteli podobe kosmatih moških riti in homoseksulane scene.
Ja Bog vas nima rad- pa s to metodo, bi še Charlie Sheenu ozdravili njegovo odvisnost od sexa in mumil, ne pa nekega ubogega buzerantka, ki mu vsa družba pumpa mozak, da je bolan.
Pa še veruje, da ga bo Oni ozdravil. E pa neka. Leči se.
Tudi sam razmišljam o kakem takem prijemu, ki bi me ozdravil kritičnosti, da se ob oni kokoški, ki na Poopu napoveduje vreme ne bi držal za betico ali pa ob družabni kroniki zmajeval z glavo, ko tista druga kura govori novice iz sveta slavnih, narobe izgovarja sleherno tuje ime, zraven pa se nasmiha, kot bi na svetu ne bilo bolj pomembne vesti od zaroke Brada in Anđe.
Pa jebo vas ja- saj ste ju mediji že lep čas nazaj združili v en organizem, ga poimenovali Brangelina, zdaj pa nas obveščate o njuni bližnji poroki.
Če bi gledal le tovrstne poročile, bi si mislil, da živim na planetu Hedonija, vlada nam pohotna sexy vladarka, ki od prebivalcev namesto davkov zahteva ljubljenje in petje, ti pa namesto volilnih lističev na volitvah svoj glas oddajo tako, da obliznejo bradavičko prelestni kandidatki ali pa poljubijo kandidata na nos.
Če si ne bom nekega dne kar z bormašino zvrtal luknjo v čelo, skoznjo potisnil petardo in zdrmal možgane do te mere, da mi bo povsem vseeno.
Nazaj na vrh Go down
 
Lud il' zbunjen!?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: BLOGOV kotiček in kotiček za MISELNICE :: Kostin Mozeg-
Pojdi na: