Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
Strpnost my ass Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Strpnost my ass Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Strpnost my ass Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Strpnost my ass Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Strpnost my ass Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Strpnost my ass Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Strpnost my ass Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Strpnost my ass Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Strpnost my ass Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Strpnost my ass Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Strpnost my ass Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Strpnost my ass Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
Strpnost my ass Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Strpnost my ass Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Strpnost my ass Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Strpnost my ass Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Strpnost my ass Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Strpnost my ass Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Strpnost my ass Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Strpnost my ass Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Strpnost my ass Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Strpnost my ass Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Strpnost my ass Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Strpnost my ass Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Strpnost my ass Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Strpnost my ass Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Strpnost my ass

Go down 
AvtorSporočilo
Robert Kostadinoski

Robert Kostadinoski


Male
Število prispevkov : 227
Starost : 48
Kraj : boguizanogu
Datum registracije : 10/11/2011

Strpnost my ass Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Strpnost my ass   Strpnost my ass EmptyPet 5 Apr 2013 - 13:26

Naj še jaz pristavim piskerček, če ima že vsak (kolikor toliko pismen) pravico, da ne rečem že skoraj dolžnosti, zagovarjati nekega svojega videnja nastale - joj prejoj - žešće zajebane situacije.
Nek sore fuckin looser, ki ne more pogoltniti pušione, ki jih je doletela, je spisal svoje dojemanje.
Ljudje, ki so to brali so skočili iz spanca in smuknili iz pižam v jebene trenirke (jebale vas trenirke, da vas jebu...) in leteli na shod.
"Pa s kom tale bizgec sploh drži?", se morda sprašuješ in si misliš:" Se bo že še zjasnil..."
No stvar je taka, da ne boste ne eni ne drugi čakali, h komu bom pristopil; naj povem kar kojci in precéj.
Če moram bit neolikano tele, zagovedan, zaplankan, ozkogled majhen kimajoč, bolj v strahu pred busancem, kot pa boga boječ človeček, da bi si lahko- pazi to hahaha- s ponosom lahko rekel Slovenec, me lahko mirno kušnete v rit, ker pogojev ne sprejmem.
T velkboghlonej, ampak raj' ne bi.
Če moram biti na Ceco poskakujoč, za vratom plus ali pol mesec noseč trenirkar, L poudarjajoč in rokovanja željan čovek, ki komaj čaka 13.januar, da bo lahko iz svoje Zastave opalio nekoliko puta, ki je za nekoga samo zato, ker je kobajagi naš- me lahko tudi mirno poljubite u dupe- neću vala, pa grom da me strefi!
Poznam primerke ene in druge podvrste in z nobeno od njih nočem biti povezovan.
To, da je šele ta dogodek odprl tole vrečko prepajcanga dreka, me kratkomalo preseneča.
Nestrpnost je v tejh krajih prisotna od kar pomnim!
Vedno pa je bil v njej prisoten paradoks!
Najbolj goreči skini so pred leti prihajali iz Ljubljane in krajev severno od nje. Najmanjši med njimi je imel židovsko zveneč priimek, najmočnejši očitno južnjaškega, najbolj mrk med njimi pa je bil zagotovo v nekem tretjem kolenu, potomec Džingiskana.
Predvidevam, da so najprej obračunali z domačimi.
Green Dragonsi so vzklikali desno obarvane parole in bodrili igralce Olimpije ter se veselili zmag.
A ono na igralištu sve naši... Še vodja navijačev je bil od doL.
Najlbolj glasni zagovorniki polnjenja vlakovnih kompozicij za smer 'Ljubljana- Zidani Most- Zagreb- za naprej nas boli kurac, sam' da ste preko Kolpe', so ponosni Slovenci, samooklicani domoljubi, ki jih najbolj moti, da jih bo vodil neGdo, ki ni čistokrven.
Čistokrven? Na tem prostoru!?
Kaj pa ti veš s kom je tvoja praprapranona prisilno ali pa prostovoljno občevala med vsemi temi tranzicijami narodov?
Za ta G bi jaz predlagal razrez dokumentov na licu mesta!
Vas nič ne boli, da nekdo, ki je potomec priseljencev, govori bolje slovensko od vas?
Vas ne pogreje, ko vas tako zmene popravlja, ker ne znate tesla uporabljat rodilnika? Ali pa dvojine s katero se tako radi bahate?
O, vas, vas... Sem na lastni koži skusil.
Pa ko greste na veselico gasilskega društva... kako za vraga pogoltnete tiste čevapćiće? Pa pleskavice s kajmakom in pasulj?
Poleg dejstva, da niti na vaški veselici ni toliko tiste opevane slovenske narodne zavednosti, da ne poprosite, če bi se dalo morebiti vsaj ob tej priliki pojesti jote ali pa kranjske klobase z zeljem in matevžem, če že ne krvavice, ker ni pač sezona takrat zanje.
Kadar zaslišite nekaj kar bi utegnilo biti podobno bosanščini(kugha pa vi véste ka je hrvatski pa srbjansk al pa kej drujga?) vas kar zmrazi in začnete pihat.
"Gdaj se bo pa tala poj tla sluvensk nauču ghovort?"
Hahahaha!!!
Pa menda ti runkelj hribovski ne misliš, da je tole kar govoriš ti, slovenščina!?
Pa bodi zadosti...
Tudi tile toboženaši niso ravno biseri in perle in so bržkone še bolj nestrpni.
V drugo smer.
Do Slovencev.
Kolikokrat sem bil priča, ko se norčujejo iz slovenščine... hecno pa je, da ravno takrat govorijo, kot bi morali sicer.
Me pa bolj podraži dejstvo, da velikokrat slišim mulce, neka tretja generacija najbrž, ko se lomijo med pogovorom v enem od dialektov bivše srbohrvaščine. Joj muke!
Revše ne zna niti slovensko, niti bosansko ali hrvaško ali pak srbsko.
Povsod kamor gre je tujec.
Če bi jim kaj rekel, pa le reda radi, če bi šlo mogoče bolj potiho, bo takoj užaljen.
"A da sem sLovenc mi ne bi nć reku, a?"
Pa med njimi ni neke solidarnosti pa lojalnosti, da ne boste mislili... Pravoslavci drkajo muslimane z raznimi pritlehnimi popevkami v katerih jim ponujajo slanino s četniškega podstrešja, ti pa jim vračajo s svojo verzijo, kjer si Srbi s tremi prsti nosijo fekalije v usta.
Bolanija.
Najbolj preprosta rešitev- za ove druge seveda je -asimilacija.
Ne moreš nekje gon't svoje iz nekega kurčevega inata. Pa ne le pri nas! V svetu! Nasploh...
Pride Eskim v Afriko, zabundan, neće pa neče da se skine, to mu je jarane kultura!
"Whatever, mistah, but you die of hotness.."
Če ga preteram u pičku lepu materinu kakopak...
Če pa... saj to bi se pa dalo!
Narediti vsesplošni preizkus znanja za slehernega državljana Slovenije!
Tudi za tiste, ki so doli spodaj (v Avstraliji,ne v Banatu) ostali brez volilnih lističev.
Nekaj slovenskega jezika, narek, malo o kulturi, pa o znamenitostih, o zgodovini in geografiji, pa da se loči kdo je kdo in ko je ko ter kdo je kaj in ko je šta!
Aha!
No, ob tem sem se spomnil še prebivalcev anglosaksonskega porekla, ki že leeeta in leeeta živijo v Sloveniji in 'don't speak a word of Slovenian' razen kava pa pivo ker, kot pravijo sami: "Everybody speaks perfect English."
To sicer ponavadi pravijo Američani, ker če bi bilo to res, bi bebci ameriški potrebovali prevajalca.
In kaj mislite, ali to Janeza Novaka (kao John Doe, če slučajno bere kak gospod Janez Novak, se opravičujem- Nothing personal, dude) moti?
A ne, nikakor ne.
Potrudil se bo in bo govoril z njim po njegovo, čeprav z močnim slovanskim naglasom in bo le s težavo spravil vkup polsmiselen stavek, nikakor pa ne bo z busancem govoril po čefursk- no way, no how.

I am Borg. Prepare to be assimilated. Resistance is futille.
Nazaj na vrh Go down
 
Strpnost my ass
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: BLOGOV kotiček in kotiček za MISELNICE :: Kostin Mozeg-
Pojdi na: