Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» Povabilo na kavo
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby marko vitas Ned 30 Apr 2023 - 18:43

» MOSAIC HEART
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Aja, še naslov..potem šele send... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Aja, še naslov..potem šele send...

Go down 
AvtorSporočilo
Mateja Kožar




Female
Število prispevkov : 930
Starost : 54
Kraj : Prevalje
Datum registracije : 10/04/2010

Aja, še naslov..potem šele send... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Aja, še naslov..potem šele send...   Aja, še naslov..potem šele send... EmptySre 1 Avg 2012 - 17:53

Danes ni več tako enostavno blogat, kot se je to počelo nekoč, še par let nazaj. Ne samo blogat, že status na socialnem omrežju lahko ogrozi tvojo eksistenco, materialno in moralno, da ne govorim o tem, da s kakršnimkoli zapisom hodiš po robu. Po ostrem robu. Zelo ostrem.

Nedavno nazaj sem bila zaprisežena blogarka. En blog na dan prežene vsako travmo stran, bi lahko rekla za svoje pisarjenje. Sčasoma so se nabirali bralci in komentatorji, anonimnost jih je delala prikupne in razumevajoče , komentarji bolj kot ne všečni in sprejemljivi.

A časi se spremenijo. Čez noč. Ko pišeš, včasih zares ne razmišljaš in se prepustiš mislim direktno preko prstov na tipkovnico in ekran, komajda prebereš zaradi morebitnih napak in to je to. Konec dober, čas za piko.Pošlji. Potem pa čakaš na prvi komentar.

Vse dokler zavese ne padejo. Pojavi se drugo socialno omrežje, dodaš prijatelje, aha, to si ti , se poznava od tam, nisem vedel-a, d asi t to ..Kaj pa zdaj?..pa bohnedaj, da je to kakšen sosed, al pa celo žlahtnik.

Maske padejo, misli so iste. A nekako ne pašejo več v kontekst..Potem začno vreti na dan osebne, hm, morda zamere, ljudje se počutijo odkrite, pojavijo se sporočila, veš, saj vem, da nisi vedela, a jaz nimam otrok, veš…in sem pobegnila od svoje družina..in sem fejst bolan,..in sem ravno razbil avto, ostala sva brez službe, že 3 leta sem vegi, ja jaz sem duhovnik, si šokirana?..in res sem prevarala moža, veš, ne sam enkrat, pa dobro…Wow…ja..

Zgodbe smo ljudje.

Potem pisanje zamre… Kaj, hudiča, naj pišem?? Tok misli ne leti več, kot bi moral, pravzaprav se misli preganjajo in lovijo. Kaj zdaj? Če pišem o otrocih, užalim tiste, ki jih nimajo, če pišem o srečno poročenih, so prevarani užaljeni ,če pišem o suhicah, so zakompleksane obilnejše, če zagovarjam meso, užalim vegetarijance, da o politiki, veri in spolni usmerjenosti ne zgubljam besed. Zgodi se odprijateljitev. Ali najhujše- blokada.

Še pisanje o vremenu in dopustu je precej delikatno, vedno se najdejo jamrači, ki ne prenesejo dežja ali ne morejo na dopust. Pa smo tam. Aja, kaj pa o sexu? Zanalašč ne bom. Oz. nisem nikol. Oz. res ne morem pisati o tem, oz. ne znam obesedit to početje, da ne bi izpadel navaden f…..f…..ma ne morem napisati ni te besede. Pa daj, saj ne boli ! Ja, pa kaj pa je to, napisat en f…pa k…pa p….Ne gre. In nočem, čeprav sme mela nekaj dobrih poizkusov.

Pa tega je že tako ali tako preveč.

Ženska, a ne bi raje plela plevel al pa likala zavese,a?..

Veste kaj, če bom hotela, bom pisala, tudi o sreči z otroci,pa o konjih, manj o pozitivnem razmišljanju in duhovni hrani, pa ne morem pomagat, če se to prepleta s tvojo al pa njegovo zgodbo, ki sem jo slučajno ujela med vrsticami , seštela 2 in 2 in odkrila nehote trikotnik, usodnejši od bermudskega.
Res, ni enostavno, pa toliko tega hoče biti napisano… Pa tako lepo je bilo, dokler tega ljudje niso jemali dobesedno in osebno..

Odvisnost od besed je huda reč. Eni pojejo in kdor poje, menda slabo ne misli. Eni pa iz spoštovanja do drugih, raje pišemo...

rožica
Nazaj na vrh Go down
 
Aja, še naslov..potem šele send...
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» In potem?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: BLOGOV kotiček in kotiček za MISELNICE :: Prebliskovanja po Matejino-
Pojdi na: