Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
Waat up, dogg? Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Waat up, dogg? Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Waat up, dogg? Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Waat up, dogg? Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Waat up, dogg? Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Waat up, dogg? Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Waat up, dogg? Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Waat up, dogg? Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Waat up, dogg? Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Waat up, dogg? Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Waat up, dogg? Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Waat up, dogg? Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
Waat up, dogg? Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Waat up, dogg? Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Waat up, dogg? Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Waat up, dogg? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Waat up, dogg? Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Waat up, dogg? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Waat up, dogg? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Waat up, dogg? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Waat up, dogg? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Waat up, dogg? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Waat up, dogg? Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Waat up, dogg? Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Waat up, dogg? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Waat up, dogg? Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Waat up, dogg?

Go down 
AvtorSporočilo
Robert Kostadinoski

Robert Kostadinoski


Male
Število prispevkov : 227
Starost : 48
Kraj : boguizanogu
Datum registracije : 10/11/2011

Waat up, dogg? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Waat up, dogg?   Waat up, dogg? EmptySre 20 Jun 2012 - 17:17

Pri petnajstih, šestnajstih pa tudi kaki dve leti pozneje sem bil povsem obseden z Ameriko. Združenimi državami Amerike. United States of America. Stados Unidos. Sjedinjene američke države.
Poznal sem vse zvezne države in njih glavna mesta, tisto malo zgodovine in kaj hitro sem srečal tudi rap glasbo.
Videospot, ki me je navdušil nad njo je bila kolaboracija skupine Aerosmith in tria Run DMC.
Potem pa Public enemy, Black sheep, tudi Mc Hammer, Ice Cube, Ice T in v besedilih je bilo dosti jamranja o tem kako so v zapostavljenem položaju, zatirani, nerazumljeni in kot zbegan mulc, sem se nekako poistovetil z njimi.
Glasba je za seboj potegnila tudi to, da sem začel gledati filme s 'črnsko' tematiko.
V glavnem filme Spike Leeja (Do the Right Thing,Jungle Fever, Mo' Better Blues) in Johna Singletona (Boyz n the Hood, Poetic justice) in še kupe drugih, katerih naslove sem že pozabil.
Zamorci s svojim slengom, načinom oblačenja in ves njihov nastop mi je bil zanimiv, drugačen. Simpatičen.
Potem sem začel tudi brati- jebi ga, pogooglat takrat nisi mogel zadev- biografijo Malcolm X-a, Martin Luther Kinga, nekaj malega sem navohal o Črnih panterjih, o rastafarijanstvu, o undergrond railroadu, o Rosi Parks, Million Men marchu,... Po televiziji sem spremljal komične nanizanke Prince of Bel Air, Cosbyjeve, Diff'rent Strokes.
Kupoval sem revijio Source magazine in spremljal vse te crnačke fore in fazone, ki so se dogajale onstran morja.
Prepričan sem, da sem bil takrat eden boljših poznavalcev črnske kulture v Sloveniji.
Ajde, pa vsaj v Kamniku, no.
Srečati črnca v tistem času ni bil vsakodneven pojav tako kot zdaj, ko vidiš visokorasle, lepozobe in čedne zamorce riniti voziček v Tivoliju, poleg njega pa je grdavš babji, ki tudi na vaški veselici, ko so bili vsi pijani, ni mogel dobiti enega, da bi jo pritisnil.
Sedaj pa je poleg nje visok, močan, nasmejan zamurc- tak, da bi ga človek kupil, če bi si mogel z njim kako pomagati.
Zato me je prvo srečanje s črncem presenetilo.
Njega tudi.
Bil je to nek hecen možic, ki ni pričakoval da bo nek 'white boi' from Slovenia tako 'down wit' the lingo', kot sem bil jaz.
Meni pa je tudi godilo, da je tako navdušen nad mojim poznavanjem slenga, kot tudi to, da sem lahko malce vadil svoj 'ghetto speak'.
Dec je bil 'straight from New Yawk City', prizorišče vseh Spikovih filmov.
Kool, kajne?
Dokler nisem opazil, da je arogantna, naduta pička.
Skockan, zrihtan, spedenan pezde v srajci in kravati, a poln opazk na 'you white peoplez'. Ko me je že petič ali šestič v pijanosti zagrabil za ramo, in mi med ' my man' stisnil žilo, sem mu gladko zabrusil:" Do dat again 'n' I'm break it off!"
Potem sem ga še nekajkrat videl, a sem se mu izognil.
Zoprn fuckin' zamurc.
Ne vem če ravno zaradi njega, a sem potem vedno pogosteje v filmih in nanizankah opažal, da so fantje temne polti napram belcem prekelto žaljivi!
Cel kup rasističnih opazk!
Celo Will Smith se v v Princu iz Bel Aira norčuje iz bratranca, ker posluša Tom Jonesa in ga sprašuje:" Roses are red, violets are blue, I'm black- but Carlton what are you?"
Kadar Afroamerikanci ne odobravajo mešanja ras, je to ker so 'strong and proud', kadar to delajo belci, je rasizem.
Kadar se Afroamerikanci norčujejo iz belcev je to 'black sitcom', kadar to počnejo belci je rasizem.
Wesley Snipes v Potniku 57, ugrabitelju letala, takole na hitro napove izzid :" Always bet on black!"
Kaj pa če bi Billy Bob Thornton, tipičen holivudski redneck v kakem filmu izustil:" Always bet on white!"
Precej si dovolijo, oziroma jim dovolijo.
Zaradi slabe vesti, ker su v plantažah njihovih pradedov fasali kakšno čez hrbet?
Ker so jih toliko časa prepričevali, da za drugo rabo niso, kot za obirat bombaž?
Pa tudi ni prav, da sem uporabil besedo zamurc, kenede de ne?
To je rezervirano zgolj za njih.
Pa ja de.
Nigga please.
Nazaj na vrh Go down
 
Waat up, dogg?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: BLOGOV kotiček in kotiček za MISELNICE :: Kostin Mozeg-
Pojdi na: