Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
ČLAN KPJ Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
ČLAN KPJ Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
ČLAN KPJ Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
ČLAN KPJ Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
ČLAN KPJ Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
ČLAN KPJ Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
ČLAN KPJ Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
ČLAN KPJ Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
ČLAN KPJ Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
ČLAN KPJ Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
ČLAN KPJ Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
ČLAN KPJ Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
ČLAN KPJ Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
ČLAN KPJ Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
ČLAN KPJ Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
ČLAN KPJ Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
ČLAN KPJ Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
ČLAN KPJ Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
ČLAN KPJ Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
ČLAN KPJ Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
ČLAN KPJ Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
ČLAN KPJ Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
ČLAN KPJ Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
ČLAN KPJ Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
ČLAN KPJ Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
ČLAN KPJ Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 ČLAN KPJ

Go down 
AvtorSporočilo
Branko Baćović

Branko Baćović


Male
Število prispevkov : 63
Starost : 58
Kraj : Beograd
Datum registracije : 07/04/2010

ČLAN KPJ Empty
ObjavljaNaslov sporočila: ČLAN KPJ   ČLAN KPJ EmptyNed 27 Feb 2011 - 21:10


ČLAN KPJ Crtez_kpj_kpb_low


E, lakše je postati član KPJ nego bloga. Kao član bloga moraš nešto da klikneš, da čitaš, a ne dobiješ ni stan posle, a ni za posao nisi siguran. Kao članu KPJ ovo sve ti je već bilo sređeno. I ženu bi ti našli ako ti sam nisi bio sposoban. Proverenu partijsku radnicu, naravno. A danas. Hoćeš da budeš član bloga? Pa ne znam, pa ja ne volim da čitam, pa meni je to smaranje, pa to je totalno gubljenje vremena.

Zamisli da si to nekom rekao za KPJ. Znaš šta, ja ne volim da čitam te partijske gluposti, a i partija je za mene smaranje, pravo gubljenje vremena! Istog momenta bi dobio besplatan aranžman za Goli otok, gde bi mogao da se smaraš do mile volje dok razbijaš stene i praviš šljunak za plaže onima koji su bili pametniji i postali članovi.

Nekad si to članstvo sa ponosom pokazivao, ako ni zbog čega drugoga, a ono da ne bi dobio žuljeve na rukama ili da ne bi pišali po tebi po kojekakvim rupama gde su isto, na tom idiličnom ostrvu, voleli da te nabijaju! Danas ne moraš da si član. Danas možeš lepo elektronski da pljuješ po bilo kome i po bilo čemu. Pre je onaj jadan Aleksandar Veliki morao da se mlati po celom svetu da bi dobio prijatelje. Danas napraviš socijalnu mrežu i ceo svet je tvoj!

Postati član bloga je mnogo komplikovanije. Neki ljudi beže od kompjutera kao đavo od krsta. Gazi nas vreme a mi gazimo nesocijalnim socijalizacijama u susret. Čuo sam da u Americi neće da se druže sa tobom ako ne pratiš njihovu stranu na internetu, blog ili onu elektronsku knjigu sa facama. Popiju na brzaka kaficu sa tobom i onda brzo odjure kući da se socijalizuju preko mreže kao ja sada. Pa kuda ide ovaj svet. Nećemo ni da primetimo da ga nema, pošto ćemo buljiti u kompjutere. U stvari, primetićemo kada nestane struje! Ima sve da se sruši. Nećemo više nikoga znati, niko više neće znati kada mi je rođendan a i ja ću zaboraviti pošto ću biti potpuno izbezumljen činjenicom da ne mogu da se socijalno desocijalizujem više. Ali moram da priznam da je ovako jeftinije i efikasnije.

Ljudi su nekada iz straha postajali članovi, sada bi to trebalo da bude iz zadovoljstva, da osetiš kao da ti žmarci prolaze kroz glavu. Trebaš da osetiš da tutnje kroz tebe i da ti ježe kožu. Kao nekada kada se moja baba socijalizovala, pa kada joj je ovaj u kolu do nje stisnuo šaku i pogledao prodornim očima. Ona bi cupkala uz muziku dok bi joj žmarci prolazili leđima. Ma kakve diskoteke, kakve socijalne mreže, rekla bi ona. Dakle treba da te podseti na to, da ti napravi istu zavrzlamu u stomaku. To je za nju bila poruka koja joj je stigla. Na takve je poruke odgovarala ili nije. Zbog takvih poruka sam i ja na ovom svetu! Znači, trebaš da osetiš da si živ i da možeš nešto da napraviš! Pa makar zbog toga morao da čitaš i da si član bloga .

Pozivam vas na virtualne ćevape. Odlični su! Ne goje, imaju 0 (100% zero) kalorija, mogu da stoje u frižideru i pored njega godinama, a ako ne možete sve da ih pojedete mogu da vam pošaljem po mailu! I ne smrde odnosno ne mirišu, a i ne moram posle da perem onaj roštilj! Divota. Kažem vam. Divota! A da dođete je lakše ako ste već član KPB-a ili Kreativne Partije Blogera!

Živeo KPB! Živela socijalna nesocalizacija! Živeo drug bloger!




Tekst: Branko Baćović

Crtež: Danijel Trstenjak

Više na:http://thetransformationblog.wordpress.com/
Nazaj na vrh Go down
http://www.transformation-art.com
 
ČLAN KPJ
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Avtorske Zgodbe - PROZA :: Branko Baćović - Zbirka proznih del-
Pojdi na: