Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
FEJSBUK JE BEZVEZE... Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 FEJSBUK JE BEZVEZE...

Go down 
AvtorSporočilo
Branko Baćović

Branko Baćović


Male
Število prispevkov : 63
Starost : 58
Kraj : Beograd
Datum registracije : 07/04/2010

FEJSBUK JE BEZVEZE... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: FEJSBUK JE BEZVEZE...   FEJSBUK JE BEZVEZE... EmptyPet 10 Dec 2010 - 16:20

DMD* − Fejsbuk (Facebook) je bez veze, a i asocijalan je − rekla je, dok je sve vreme gledala u svoj iPhone, proveravajući poštu, vremensku prognozu za drugi kraj sveta ili možda igrala svoju omiljenu igricu. Ja sam je gledao malo u čudu malo u oči ali zato ostali nisu.

I oni su buljili u svoje znojave dlanove i elektronski se socijalizovali. Ko je meni kriv što ja nemam tu neobičnu spravu koja ti pomaže da imaš više prijatelja, da se socijalizuješ odnosno da se prijateljizuješ.

Za razliku od njih, ja imam problem već kada odem da kupim nov mobilni telefon.

− Dobar dan, da li imate telefon koji ima samo telefon?

− Molim (sledi pauza i začuđen pogled prodavca), kako to mislite?

− Pa lepo, mislim da li imate telefon koji nema fotoaparat, koji nema igrice, kompjuter, internet, onu “bonbonu” od koje mi uvo postaje plavo (bluetooth)?… itd.

Posle ovog pitanja, prodavac ostaje začuđen a i ja mu se ubrzo pridružim u tome. Zašto tu spravu uopšte i zovu “telefon”? Dobro, ajde, ne zovu je više tako, nego su dodali još jedno slovo, pa je sada zovu iPhone. A mogli su lepo da je nazovu: svaštara, čorba ili bućkuriš. Evo mog predloga za novo ime te čudesne napravice. Dakle, imamo aparat koji se koristi napolju (za zatvorene prostore imamo svoj kompjuter), što će reći da imamo externo, internetni, photo, phone, koji je wireless (bez žice), ima games (igrice), music (ako niste znali i muzikica je unutra), calendar, clock (pored sata ima još štošta ali ne mogu baš svega da se setim). Mogli bi jednostavno da ga zovemo: Einphowirgamucalclok! Pa kada smo naučili kako se preziva Arnold (Schwarzenegger) bi verovatno naučili i kako se zove ova naprava. I onda bi tačno znao šta kupujem. Ovako nikada nisam siguran. Još kada budu ubacili knjige i povećali ekran. Ha!

− Molim vas da li imate Einphowirgamucalclok?

− Ne gospodine, to se više ne proizvodi. Sada su popularni Einphowirgamucalclokbook-ovi.

− Aaa. Pa što odmah ne kažete!? Dajte mi molim vas jedan beli da mi se slaže uz psa i jedan braon da mi se slaže uz prljave gaće i crni za izlaske. Jedva čekam da krenem u društvu da se “prijateljizujem”, da mlatim prstima po ekranu i slično. Tako će svi koji bulje u svoje aparate za socijalnu-desocijalizaciju moći da mi kažu kako sam “cool” pošto brljavim prstićima po ekranu i smanjujem i povećavam sliku svoga psa do neslućenih razmera.

E, da je ta naprava postojala u vreme dok je moj ćale bio živ, morao bi da radi pola svoga života samo da bi nju kupio. Svaki put kada bi zaspao, na sofi posle ručka i zahrkao, bi mu ona pala sa grudi na pod i slomila se. Ni novine nisu kao što su nekada bile, tako da verovatno ne bi mogao ni da zaspi. Probudio bi ga nov mail ili bi ona sama rekla − press any key to continue ili bi ga neko nazvao preko te sprave! Onda bi se on onako bunovan dignuo, stavio svoj omiljeni “časopis” na uvo i dreknuo: Alo! Na to bi ga kolega pitao: Da li želi da se nađe sa njim na četu (chet) ili na škembićima? Verovatno bi otišli na škembiće, pošto se od četa ne živi.

To bi uradio moj tata. A šta ćemo mi da radimo danas kada niko više ne prodaje škembiće. Ne znam. Ali znam gde mogu da se nađu lepi plastični hamburgeri i Einphowirgamucalclokbook-ovi.

− Alo. Alo! Ma, ne čujem vas. Pas mi laje iz ove kutijice, muzika mi svira, igrica mi trokira, vreme je na Marsu slabo, pišti mi e-mail koji je upravo stigao i još me stalno fotografira u uvo!



*DMD = Dragi moj dnevniče


VIŠE NA: http://thetransformationblog.wordpress.com/
Nazaj na vrh Go down
http://www.transformation-art.com
 
FEJSBUK JE BEZVEZE...
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» FEJSBUK JE BEZVEZE...

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Avtorske Zgodbe - PROZA :: Branko Baćović - Zbirka proznih del-
Pojdi na: