Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
Ne budi me Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
Ne budi me Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
Ne budi me Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
Ne budi me Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
Ne budi me Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
Ne budi me Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
Ne budi me Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
Ne budi me Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
Ne budi me Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
Ne budi me Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
Ne budi me Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
Ne budi me Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
Ne budi me Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
Ne budi me Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
Ne budi me Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
Ne budi me Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
Ne budi me Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
Ne budi me Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
Ne budi me Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
Ne budi me Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
Ne budi me Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
Ne budi me Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
Ne budi me Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
Ne budi me Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
Ne budi me Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
Ne budi me Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 Ne budi me

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
Zdenka K.

Zdenka K.


Female
Število prispevkov : 80
Starost : 67
Kraj : Celje
Datum registracije : 10/05/2010

Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Ne budi me   Ne budi me EmptyTor 14 Sep 2010 - 0:11

Ne budi me!
Pusti,da spim.

Ko sem budna, ne živim.
Le ko spim, bedim.

V sanjah se ljubim s teboj,
le ko spim, si moj.

Ne budi me,
nočem bedeti, ne.

Nočem videti jutra in
vedeti,da je to slovo.

Ne budi me,
pusti me da spim.

Ne budi me!
Naj še vsaj to noč živim!



Nazaj na vrh Go down
Svit Valovnik

Svit Valovnik


Male
Število prispevkov : 470
Starost : 76
Kraj : Vrata 144,5253 Čepovan
Datum registracije : 11/04/2008

Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ne budi me   Ne budi me EmptyTor 14 Sep 2010 - 7:28

Lepo opisano dejstvo ko vem, da nekdo ni več "moj", ker rabim nekaj časa, da se iluzije znebim, lahko napišem pesem, bolje kot pa, da se trapim s čim hujšim, čestitke Zdenka.
Nazaj na vrh Go down
http://www.valovnica.info
Zdenka K.

Zdenka K.


Female
Število prispevkov : 80
Starost : 67
Kraj : Celje
Datum registracije : 10/05/2010

Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ne budi me   Ne budi me EmptyTor 14 Sep 2010 - 13:39

Svit Valovnik je napisal/a:
Lepo opisano dejstvo ko vem, da nekdo ni več "moj", ker rabim nekaj časa, da se iluzije znebim, lahko napišem pesem, bolje kot pa, da se trapim s čim hujšim, čestitke Zdenka.


Hvala Svit.

Včasih bi tako zelo rada ujela v dlan trenutek, sanje, dan , noč, koga od dragih ljudi, ki mi jih jemlje Čas. Pa ne gre, skrijem jih v pesem, zgodbo,njih in sebe..in še ohranim kakšen trenutek dlje. Zase.

Nato jih odložim na" Polico pozabe".

In potem ne vem niti sama več......ali je to še ljubezen ali je le spomin na njo.

Nazaj na vrh Go down
Svit Valovnik

Svit Valovnik


Male
Število prispevkov : 470
Starost : 76
Kraj : Vrata 144,5253 Čepovan
Datum registracije : 11/04/2008

Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ne budi me   Ne budi me EmptyTor 14 Sep 2010 - 16:44

Zdenka K. je napisal/a:
Svit Valovnik je napisal/a:
Lepo opisano dejstvo ko vem, da nekdo ni več "moj", ker rabim nekaj časa, da se iluzije znebim, lahko napišem pesem, bolje kot pa, da se trapim s čim hujšim, čestitke Zdenka.


Hvala Svit.

Včasih bi tako zelo rada ujela v dlan trenutek, sanje, dan , noč, koga od dragih ljudi, ki mi jih jemlje Čas. Pa ne gre, skrijem jih v pesem, zgodbo,njih in sebe..in še ohranim kakšen trenutek dlje. Zase.

Nato jih odložim na" Polico pozabe".

In potem ne vem niti sama več......ali je to še ljubezen ali je le spomin na njo.

Težava ljudi je, da ljubezen enačijo z nekom, no to še ne bi bilo kritično, toda tega si potem lastijo, takrat nastajajo problemi, saj se nihče noče počuti nekogaršnja lastnina. Ko pa LJUBEZN dojamemo globlje, ugotovimo, da kljub temu, da poskrbi, da se dva srečata, poskrbi tudi za to, da ju ODVEZUJE. Ne lahka kategorija za razumevanje, toda težave nas silijo iti globlje, tako to je, saj omejeni in nevedni želimo neomejenost in vedenje, to ja vkodirano v nas. Izkaže se, da je takoimenovana SVOBODNA VOLJA zakon, ki ga niti Tvorec ne sme kršiti, kar pomeni, da je vse v naših rokah. Veliko nam je dano, mnogi nimajo pojma, nekateri pa se prebujamo. Tako nekega dne to odpihne prah spominov...
Nazaj na vrh Go down
http://www.valovnica.info
Miroslav Tičar

Miroslav Tičar


Male
Število prispevkov : 703
Starost : 64
Kraj : Veliko Mraševo
Datum registracije : 07/04/2010

Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ne budi me   Ne budi me EmptyTor 14 Sep 2010 - 17:34

Malce sta me sprovocirala, pa bom še sam nekaj dodal:

Komentar od MarjaneK iz RTV Bloga

zakaj je toliko ljudi, ki svoj čas in energijo vlagajo v odnos s tistimi, ki jih sovražijo

Običajno ljudje iščemo »hrano«, energijo za preživetje zunaj sebe. In ljudje smo večinoma zelo oddaljeni od sebe, od svoje lastne biti in živimo v velikem strahu pred neznanim, to je se soočiti s sabo.
Poznamo občutke lebdeče vznesenosti, ki si jih podzavestno dajemo, kadar se ljubimo. V tej vznesenosti se odklopimo od energije vesolja, misleč, da bomo energijo vedno prejemali na tak način, vendar pozabljamo, da se ta hitro izčrpa. Ko je zmanjka smo izgubljeni, nesrečni in spet večinoma nesposobni jo poiskati v sebi, se skozi sebe povezati z vesoljno energijo in se tako nahraniti.
To vztrajanje v nekih jalovih odnosih je po moje le izraz strahu soočiti s sabo, s svojo resničnostjo.

In še moj dodatek:
MarjanaK se popolnoma strinjam s tvojimi ugotovitvami. Sovraštvo se pojavi ravno zato, ker vir presahne. Ker mislimo, da nas je nekdo dolžan energijsko podpirati. Skozi to izmenjavo energij samo začutimo, kako je biti priklopljen na božanski vir. Prav ta želja po posedovanju nas odklopi od našega vira. In potem nekoga zasovražimo in iščemo nov vir. Tako se naš pekel nadaljuje z občasnimi predahi.
Nekdo je dejal, da se navezanosti rešimo, če imamo vsakogar radi ravno toliko, kot tistega, ki nam je najljubši. In to nas naredi božansko srečne.

Nazaj na vrh Go down
Zdenka K.

Zdenka K.


Female
Število prispevkov : 80
Starost : 67
Kraj : Celje
Datum registracije : 10/05/2010

Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ne budi me   Ne budi me EmptyTor 14 Sep 2010 - 22:26

Miroslav Tičar je napisal/a:
Malce sta me sprovocirala, pa bom še sam nekaj dodal:

Komentar od MarjaneK iz RTV Bloga

zakaj je toliko ljudi, ki svoj čas in energijo vlagajo v odnos s tistimi, ki jih sovražijo

Običajno ljudje iščemo »hrano«, energijo za preživetje zunaj sebe. In ljudje smo večinoma zelo oddaljeni od sebe, od svoje lastne biti in živimo v velikem strahu pred neznanim, to je se soočiti s sabo.
Poznamo občutke lebdeče vznesenosti, ki si jih podzavestno dajemo, kadar se ljubimo. V tej vznesenosti se odklopimo od energije vesolja, misleč, da bomo energijo vedno prejemali na tak način, vendar pozabljamo, da se ta hitro izčrpa. Ko je zmanjka smo izgubljeni, nesrečni in spet večinoma nesposobni jo poiskati v sebi, se skozi sebe povezati z vesoljno energijo in se tako nahraniti.
To vztrajanje v nekih jalovih odnosih je po moje le izraz strahu soočiti s sabo, s svojo resničnostjo.

In še moj dodatek:
MarjanaK se popolnoma strinjam s tvojimi ugotovitvami. Sovraštvo se pojavi ravno zato, ker vir presahne. Ker mislimo, da nas je nekdo dolžan energijsko podpirati. Skozi to izmenjavo energij samo začutimo, kako je biti priklopljen na božanski vir. Prav ta želja po posedovanju nas odklopi od našega vira. In potem nekoga zasovražimo in iščemo nov vir. Tako se naš pekel nadaljuje z občasnimi predahi.
Nekdo je dejal, da se navezanosti rešimo, če imamo vsakogar radi ravno toliko, kot tistega, ki nam je najljubši. In to nas naredi božansko srečne.


Hvala Miroslav za posredovan komentar in hvala za tvoj "dodatek" in tvoje razmišljanje. Strinjam se z napisanim. Pa je kje kdo, ki bi nas naučil ali nas vodil po poti, kjer ne bomo "samo navadni smrtniki", z vsemi slabostmi in s podzavestno željo pripadati nekam, nekomu, prisvojit si nekaj ali nekoga ?

Nekdo je dejal, po moje je bil Modrec, ker ima prav;
Takole je napisal:" Samo tisti,ki si ne ne želi ničesar, ima vse!"


Vsako mnenje, komentar, razmišljanje je dobrodošlo, morda se v trenutkih po branju vendarle ozremo vase, in tam za hip najdemo, kar iščemo , sebe!

Prijazen preostanek večera želim!
Nazaj na vrh Go down
Živa Mejak

Živa Mejak


Female
Število prispevkov : 417
Starost : 52
Kraj : tukaj in sedaj
Datum registracije : 03/06/2010

Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ne budi me   Ne budi me EmptySre 15 Sep 2010 - 0:12

Lepo je biti modrec, svetovalec, analitik, proučevalec. Le v danem trenutku in v sami srši situacije se vsakdo dobi sam s seboj, tam je od začetka mezinčka na nogi in do zadnjega laska na glavi. Vrti se v začaranem krogu v brezizhodni situaciji, vendar sam.
Tudi če prenese svoje breme, tegobe, strahove na plano med ljudi, svojce, prijatelje, je še vedno sam, malo si je olajšal breme ali..
Takrat potrebuje čas, čas zdravi vse rane, tegobe, izgubo, prevaro, zapostavljenost, mržnjo, pomanjkanje. So pa dogodki kateri pustijo svoj pečat, včasih zelooo globoko, ranljivost človeka je nekaj kar se ne da izmerit, ni pravil pa tudi ne zakonov in časovnih obdobij.
Samo biti v dani situaciji si lahko človek prizna; sedaj razumem njo, njega...njih

Nazadnje sem prebirala pogovor med dvema poznavalkama astrologije in ena od dveh je bila mnenja; Nihče te ne razume, ker ni v dani situaciji, ko pride tam te bo razumel.
Torej praksa je eno, teorija drugo.

Pa lep preostanek noči imejte vsi, kar vas je še budnih..

P.S. Zdenka lepa izpoved, pridna ti kar, če ti je lažje po napisanem. Včasih si na tak in drugačen način lajšamo bolečino, strahove v nas. Z izlitjem duše na papir v pesem, glasbo si človek napravi mesto za druga čustva katera so v vrsti in kričijo po svetu ki je tam zunaj in zakaj ne, nekoga tudi razveselit ob prebiranju tako lepih del.
Cmok
Nazaj na vrh Go down
Nataša Novak - Nash

Nataša Novak - Nash


Female
Število prispevkov : 313
Starost : 49
Kraj : Radeče
Datum registracije : 01/06/2010

Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ne budi me   Ne budi me EmptySre 15 Sep 2010 - 13:20

Citiram :
In še moj dodatek:
MarjanaK se popolnoma strinjam s tvojimi ugotovitvami. Sovraštvo se pojavi ravno zato, ker vir presahne. Ker mislimo, da nas je nekdo dolžan energijsko podpirati. Skozi to izmenjavo energij samo začutimo, kako je biti priklopljen na božanski vir. Prav ta želja po posedovanju nas odklopi od našega vira. In potem nekoga zasovražimo in iščemo nov vir. Tako se naš pekel nadaljuje z občasnimi predahi.
Nekdo je dejal, da se navezanosti rešimo, če imamo vsakogar radi ravno toliko, kot tistega, ki nam je najljubši. In to nas naredi božansko srečne.

Lepo napisano. Se strinjam, Miro, Svit, Zdenka, Živa....
Dodala bi le še kakšno misel:

sunny "REALITY IS JUST A POINT OF VIEW" sunny

S kakšno mersko enoto se meri ljubezen, sreča?
Najlepše je takrat, ko se človek s sabo sreča!!!


Tisti, ki misli,
da je bogastvo denar,
je zelo reven vladar.
Nazaj na vrh Go down
Zdenka K.

Zdenka K.


Female
Število prispevkov : 80
Starost : 67
Kraj : Celje
Datum registracije : 10/05/2010

Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ne budi me   Ne budi me EmptySre 15 Sep 2010 - 19:36

Živa Mejak je napisal/a:
Lepo je biti modrec, svetovalec, analitik, proučevalec. Le v danem trenutku in v sami srši situacije se vsakdo dobi sam s seboj, tam je od začetka mezinčka na nogi in do zadnjega laska na glavi. Vrti se v začaranem krogu v brezizhodni situaciji, vendar sam.
Tudi če prenese svoje breme, tegobe, strahove na plano med ljudi, svojce, prijatelje, je še vedno sam, malo si je olajšal breme ali..
Takrat potrebuje čas, čas zdravi vse rane, tegobe, izgubo, prevaro, zapostavljenost, mržnjo, pomanjkanje. So pa dogodki kateri pustijo svoj pečat, včasih zelooo globoko, ranljivost človeka je nekaj kar se ne da izmerit, ni pravil pa tudi ne zakonov in časovnih obdobij.
Samo biti v dani situaciji si lahko človek prizna; sedaj razumem njo, njega...njih

Nazadnje sem prebirala pogovor med dvema poznavalkama astrologije in ena od dveh je bila mnenja; Nihče te ne razume, ker ni v dani situaciji, ko pride tam te bo razumel.
Torej praksa je eno, teorija drugo.

Pa lep preostanek noči imejte vsi, kar vas je še budnih..


P.S. Zdenka lepa izpoved, pridna ti kar, če ti je lažje po napisanem. Včasih si na tak in drugačen način lajšamo bolečino, strahove v nas. Z izlitjem duše na papir v pesem, glasbo si človek napravi mesto za druga čustva katera so v vrsti in kričijo po svetu ki je tam zunaj in zakaj ne, nekoga tudi razveselit ob prebiranju tako lepih del.
Cmok

Hvala Živa, da si dodala svoj kamenček v mozak naših misli.Lepo je sebe dati na "papir", se skriti ali odkriti v pesmi, zgodbi...še lepe je prebrati komentarje, mnenja, nasvete in spoznanja drugih, ki znajo v napisanem najti bitvo in dodati k temu svoje poglede.
Hvaležna sem za vsako mnenje, in vesela, če o srži zapisanega tudi podebatiramo.
Tako vsakič znova spoznavamo, da smo ljudje vendarle povezani z mnogimi nitkami, saj smo iz "istega testa narejeni" in po podobni meri ukrojeni.

Prijazen večer tudi tebi !
Angel
Nazaj na vrh Go down
Zdenka K.

Zdenka K.


Female
Število prispevkov : 80
Starost : 67
Kraj : Celje
Datum registracije : 10/05/2010

Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ne budi me   Ne budi me EmptySre 15 Sep 2010 - 19:42

Nataša Novak je napisal/a:
Citiram :
In še moj dodatek:
MarjanaK se popolnoma strinjam s tvojimi ugotovitvami. Sovraštvo se pojavi ravno zato, ker vir presahne. Ker mislimo, da nas je nekdo dolžan energijsko podpirati. Skozi to izmenjavo energij samo začutimo, kako je biti priklopljen na božanski vir. Prav ta želja po posedovanju nas odklopi od našega vira. In potem nekoga zasovražimo in iščemo nov vir. Tako se naš pekel nadaljuje z občasnimi predahi.
Nekdo je dejal, da se navezanosti rešimo, če imamo vsakogar radi ravno toliko, kot tistega, ki nam je najljubši. In to nas naredi božansko srečne.

Lepo napisano. Se strinjam, Miro, Svit, Zdenka, Živa....
Dodala bi le še kakšno misel:

sunny "REALITY IS JUST A POINT OF VIEW" sunny

S kakšno mersko enoto se meri ljubezen, sreča?
Najlepše je takrat, ko se človek s sabo sreča!!!


Tisti, ki misli,
da je bogastvo denar,
je zelo reven vladar.


Tudi tebi Nataša hvala za lepe misli in pohvale, se strinjam z napisanim in lahko le potrdim resnična dejstva, ki so v dodanih mislih.

"Revež je, kdor ima od vsega bogastva le denar!"

Naj lepo teče ta večer tudi tebi!
Objem2
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Ne budi me Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ne budi me   Ne budi me Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Ne budi me
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» NE BUDI ME

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Avtorske pesmi in zbirke članov - POEZIJA :: ZBIRKE ČLANOV :: Zbirka pesmi - Zdenka Kejžar-
Pojdi na: