Literarni Val
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avtorska poezija, proza in ostala avtorska besedila
 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  Prijava  Založba Literarni valZaložba Literarni val  
Latest topics
» Povabilo na kavo
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby marko vitas Sob 4 Maj 2024 - 9:59

» Predstavitev moje prve pesniške zbirke v Ruskem jeziku
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:39

» SVET PO TVOJI PODOBI
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Bojana Mihalič Tor 16 Apr 2024 - 0:29

» BOG JE
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby marko vitas Sre 20 Mar 2024 - 18:47

» KRALJ PODGAN
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby marko vitas Čet 11 Jan 2024 - 11:05

» What is our purpose?
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Aljaž Čuden Tor 9 Jan 2024 - 14:02

» SOJENICE
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby marko vitas Tor 2 Jan 2024 - 18:30

» BORDERLINE
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:18

» A PERFECT DRUG
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:15

» TEAR IN HEART
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Aljaž Čuden Tor 19 Sep 2023 - 14:13

» Желанная весна, Наталия Жизневская, (Željena pomlad)
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Ned 11 Jun 2023 - 18:44

» O sanjah..
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Mirjana Gabrovec Pon 15 Maj 2023 - 18:01

» MOSAIC HEART
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:40

» HAVE YOU?
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Aljaž Čuden Ned 30 Apr 2023 - 13:37

» POLJE
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby marko vitas Pet 31 Mar 2023 - 21:22

» Зима-проказница, Наталия Жизневская, (Zima je nagajiva)
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Kristina Anastasija V. B. Sob 24 Dec 2022 - 18:10

» ODSEV MESEČINE
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby marko vitas Pet 2 Sep 2022 - 18:58

» Карие глаза, Наталия Жизневская, (RJAVE OČI)
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:29

» Я спросила у неба, Наталия Жизневская, (VPRAŠALA SEM NEBО)
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:23

» Грусть осенняя, Наталия Жизневская, (JESENSKA ŽALOST)
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:16

» Один шаг до весны, Наталия Жизневская, (En korak do pomladi)
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 25 Jul 2022 - 16:05

» TUKAJ IN ZDAJ...
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 24 Jul 2022 - 14:56

» Dejanu
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 16:11

» Ples kurtizan
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Vasja Belšak - Tihi Don Pet 22 Jul 2022 - 15:44

» Фотография отца, Наталия Жизневская, (Fotografija očeta)
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Kristina Anastasija V. B. Pon 13 Jun 2022 - 18:16

» Букет из слов, Наталия Жизневская, (Šopek iz besed)
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Emptyby Kristina Anastasija V. B. Ned 15 Maj 2022 - 18:51


 

 giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo)

Go down 
AvtorSporočilo
brennan

brennan


Female
Število prispevkov : 34
Starost : 52
Kraj : Nova Gorica
Datum registracije : 24/06/2010

giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo)   giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) EmptyPet 27 Avg 2010 - 0:29

na pol poti kot sneg skozi zimo

preberi mi pravljico, Sofija, o Pekarni Mišmaš, zaprosi Giselle za zaveso
pridi v posteljo, potem pa greva med žemlje in med
prosile bova peka, naj nama napeče svežega kruha
da si pri zajtrku segrejeva roke in odtajava led
Giselle pod rumeno odejo, pri nogah Rahmaninov in zopet zvedav pogled
zakaj gospod Eliot ne mara aprila
zapisal je na prt pri kosilu April je najbolj krut mesec, Sofija, povej
joj, Giselle, ne vem, mogoče zaradi partije šaha, ki jo je takrat izgubil
mogoče zaradi Alberta, ki je bil neko nedeljo doma
ne sprašuj, Giselle, moji živci so čisto zanič nocoj
kaj pa Pekarna Mišmaš, so tvoji živci zanič tudi zanjo
vsaj ostani pri meni, Sofija, četudi ne govoriš z menoj
samo še malo me je strah teme, samo še na pol
ti razvajenka Gisellle, tudi jaz sem že na pol poti
prišla sem do svobode in nazaj se mi ne mudi, nič več mi nazaj iti ni
majala se je postelja, a vso noč sem ležala sama
tema je stokala in utrujena zaspala
se bolečini smejim, preponosna, da bi se predala
in s teboj se srečam, ljubezen, na pol poti
in moje telo pod tvojim jezikom drsi
trgava vajeti z obeh strani
ko usta pišejo pesem na tvoje meso, ki jo srkaš iz mene ostro
še vedno si tu, Giselle, in gledaš z mojimi očmi
in ne čakam, da se kaj spremeni
nič se samo ne spremeni, Giselle
bolečina se vedno dotakne, da zazebe


giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo) 4291213603_657010fd4e
Nazaj na vrh Go down
 
giselle III (na pol poti kot sneg skozi zimo)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Padaj beli sneg.
» giselle II (pojdiva in opraviva obisk)

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Literarni Val :: Avtorske literarne umetnije :: Avtorske pesmi in zbirke članov - POEZIJA :: ZBIRKE ČLANOV :: Zbirka pesmi - Sonja Leskovar :: Giselle-
Pojdi na: